Kartepe Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Hafize Karaçam gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi Kimyayı sahneye taşıdı...

BİR KİMYACI VEYA SİMYACIYI OYNA!

Hafize Karaçam; bu proje ile drama etkinliğini kullanarak kimya öğretiminde kalıcı öğrenmeyi sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Karaçam " 'BİR KİMYACI veya SİMYACIYI OYNA!' adlı ulusal ve uluslararası ortakları olan projenin kurucu ortağı olan okulumuz; projeye katılımcı okulların farklı simyacı veya kimyacı seçmelerini sağlayarak içeriğin kapsamını büyütmeyi, öğrencilerin detaylı literatür taraması yapmalarını sağlamayı, bilimsel gelişim süreçlerini farketmelerini, öğretmen-öğrenci işbirliğiyle drama metninin yazımını sağlamayı, yazılan metinlerin drama gösterisi şeklinde sahnelenip çekilen videoların sisteme yüklenerek sanal tiyatro festivalinin oluşturulmasını ve dijital kitap haline getirilmesini, bilim ve sanat etkinliklerinin harmanlanmasını hedefliyor" dedi.

Hafize Karaçam sözlerini sürdürerek; "Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi olarak Kimya'nın Babası ünvanının sahibi Antoine LAVOİSİER ile öğrencilerimizi tanıştırmak istedik. Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki bu projenin hayat bulmasının,sahnelenmesinin arkasında tek kelimeyle ÇOKÇA EMEK-GAYRET ve ÇABA vardır. Sizin vesilenizle bende buradan bu çokça EMEK-GAYRET ve ÇABA’’nın sahibi öğrencilerimi yürekten tebrik ediyorum, bu süreçte okul müdürümüz Sayın Mesut Tekin’e de projemiz kapsamında vermiş olduğu destekten ötürü ayrıca teşekkür ederim" dedi. 

Okul Müdürü Mesut Tekin; ‘’Öğretmenimiz Hafize Hanım bu projesi ile tiyatronun sadece edebiyat için geçerli olmadığını her yerde kullanılabileceğini de göstermiş oldu. EGAL ailesi olarak Sayın  Hocamızı ve emeği geçen kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.

Drama an Alchemist or Chemist – Bir Kimyacıyı veya Simyacıyı Oyna adlı bilim ile sanatı birleştiren projenin bir diğer kurucu ortağı Mehtap Yılmaz Özgün’e de çabalarından ötürü teşekkür eden Karaçam; "Başarı ekip işidir, bu sebeple Romanya’dan, İskenderun’dan, Trabzon’dan, Gürcistan’dan ve Erzurum’dan projemize katılan tüm ortaklarımızı da burada anmak ve gayretlerinden ötürü tebrik etmek isterim" diyerek sözlerine son verdi.

IMG-20220425-WA0005

Gözden kaçırmayın

Kerpe Su Altı Kazıları her alanda tanıtılıyor Kerpe Su Altı Kazıları her alanda tanıtılıyor

IMG-20220425-WA0004

IMG-20220425-WA0006

IMG-20220425-WA0008