İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın Kartepe’nin kanaat önderleri ile buluşarak, Kartepe’nin yaşadığı sorunları tespit edip, çözüm önerilerini ortaya çıkarmak, İlçe’nin ahilik kültürü ve kentlilik kimliğini oluşturabilmek adına “41 Kişiyle 41 Kahvaltı” programının ikincisinde İşinsanları ile buluştu.

Programa ;

Cemil Altınkaya, 

Osman Özsoy,

Sadık Kaplan,

Serkan Koca,

Yalçın Eldoğan,

Ayhan Altınkaya,

Yılmaz Bakır,

Ayhan Er,

Himmet Yıldırım, 

Mehmet Altınkaya,

Akşener deprem için Kocaeli'yi de vurguladı: OLASI bir depremde... Akşener deprem için Kocaeli'yi de vurguladı: OLASI bir depremde...

Murat Yetişen,

Ahmet Yusuf,

Ahmet Sarıoğlu,

Erkan Balcı,

Can Çelik,

Murat Karakoyun ile birlikte İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız da konuk olarak katıldı.

311588119_637447457982156_2694778405239449202_n

Kartepe'nin birbirinden kıymetli İşinsanlarının mevcut baskı ortamına rağmen, İYİ Parti binasında düzenlenen kahvaltı programına katılıyor olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirten İl Başkanı Şanbaz Yıldız "Sizler mevcut koşullar içerisinde, ürettikleriniz ve bununla birlikte oluşturduğunuz istihdam kaynağı ile hem Kocaeli'nin hemde Kartepe'nin olmazsa olmaz yapıtaşlarındansınız. 13 Senelik bir İlçe olmasına rağmen doğru düzgün bir icraat yapılmamış olan bu kentte sizlerin yatırımları ile şekillenen ve değerlenen bir Kartepe profili ortaya çıkmaktadır. İstişare kültürünün giderek ortadan kalktığı günümüzde, sizlerle bizlerin buluşmasına aracılık eden Kartepe İlçe Teşkilatımıza da teşekkür ediyorum. Sizlerden aldığımız bilgileri not ediyoruz ve Genel Başkanımıza da iletiyoruz. Sizlerin her daim yanında olacağız" dedi.

311597266_637447464648822_343054998125117571_n

Kartepe'nin konumu itibarıyla bir çok avantaja sahip olduğunu belirten İlçe Başkanı Tamyüksel " Kartepe'miz konumu ve içerisinde barındırdığı özellikleri münasebeti ile ticari hareketlilik noktasında, Ülkemizde belkide enflasyondan en az etkilenen bölgelerden birisidir.

İlçemiz; bir yanda Sapanca Gölüne olan kıyısı, bir yanda Samanlı dağlarına uzanan Kartepe'si ile adeta bir turizm cenneti.

Konumu itibarı ile Ülkenin önemli ulaşım ağlarının üzerinden bulunması ile önemli bir lojistik merkezi.

Organize sanayi ile büyük bir istihdam ve katma değer kaynağı.

Verimli arazileri ile de eşsiz bir tarım kentidir.

Lakin bunca imkan ve olanağa rağmen; İlçe'yi yönetenler, maalesef Kartepe'nin vizyonuna yetişememekte, Kartepe'mizin yarınlarına dair planlı bir çalışma ve program yürütememektedir.

Kartepe'miz günden güne artan nüfusu ile içinden çıkılmaz bir trafik yükü ile boğuşmaktadır, bununla birlikte 150.000'e yaklaşan nüfusuna rağmen halen daha tam teşekküllü bir hastaneye de kavuşamamıştır.Seçim dönemlerinde Kartepemize verilen Metro, Üniversite, Adliye gibi sözler tutulmamış, askıya kaldırılmıştır. Havaalnımız halen daha Kartepemizin menfaatlerine uygun şekilde faaliyete alınmamıştır.

Esnafın,Tüccarın, İşinsanının,Turizmcinin, Sanayicinin bir arada olacağı, bir araya gelip kentin ahilik kültürünü geliştirmek adına istişare edeceği, odaları cemiyetleri, hatta kent konseyi dahi kurulmamış.

Kartepe halen daha başka bir İlçenin mahallesiymiş gibi yönetilip, kendi kentlilik kültürünün oluşması engellenmiştir.

Tüm bu koşullar içerisinde, sizlerinde vesilesi ile buradan seslenmek istiyorum, artık biz varız. Alternatif biziz. 

Her Kartepelinin artık bir kapısı var. Bu kapı tüm Kartepelilere açık.

Son olarak; Parti binamıza kadar gelerek, toplantımıza katılan siz değerli İşinsanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugün ki teşrifiniz bizler için çok değerli. 

Bundan sonra ki haftalardada Kartepenin farklı kesimlerinden hemşehrilerimizle buluşmaya devam edeceğiz" dedi.

311999834_637447447982157_5903840155095043616_n