30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bugün Kocaeli Valiliği tarafından Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj okundu. Program Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando takımı ile başlayıp mehteran takımı ve halk oyunları ekibi ile devam etti. Askeri tören, il emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler, il jandarma komutanlığı ekipleri, atlı birlikler, gaziler araçların yer aldığı geçit töreni ile de sona erdi.

Programa, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Deniz Eğitim ve Öğretim Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Kocaeli Barosu Başkanı Mehmet Gül, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, MHP Kocaeli il Başkanı Murat Nuri Demirbaş, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Nuh Zafer Cantürk, Gençlik ve Spor il Müdürü Gökhan Yavaşer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Fatih Taşdelen, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, gaziler, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de! Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de!