Yeni Milli İrade Meydanı Projesi için inşa çalışmalarına başlanıyor. Meydandaki otopark proje çalışmaları kapsamında kullanıma kapandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kente danışmadan hazırladığı projelerden birisi olan Eski Perşembe Pazarı alanı yeni adıyla Milli İrade Meydanı'nda çalışmaların başladığı bildirildi.

Kuruçeşme Tramvay Hattında yan yollar asfaltlandı Kuruçeşme Tramvay Hattında yan yollar asfaltlandı

Lansmanının hemen akabinde, kent kamuoyu tarafından beğenilmeyen ve eleştirilip, 'kentliye danışılması gerektiği' söylenen proje için ilgili firmaya yer teslimi yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların güvenliği için meydanın etrafını bariyerler ile kapatmaya başlıyor. Meydanın etrafının kapatılmasının ardından inşa çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanacak.

MEVCUT  OTOPARK KULLANIMA KAPATILDI

Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı denetimi kapsamında gerçekleştirilecek. Çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağı meydandaki otopark, proje çalışmaları dâhilinde kapatılıyor. Proje kapsamında inşa edilecek olan yeni otopark tamamlandığında vatandaşların hizmetine sunulacak.

50 BİN METRE KARE PROJE ALANI

Yaklaşık 50 bin m² büyüklüğe sahip alanda yapılacak proje bölgenin cazibe merkezi olacağı iddia ediliyor. İçerisinde değişebilir ve yenilenebilir olarak öngörülen, öğrenme, paylaşma ve hareket fonksiyonlarına hizmet eden toplam 2 bin 796 m² tek katlı parçalı kapalı alan inşa edilecek. Alan içerisinde ayrıca 125 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları yer alıyor.

SOSYAL DONATILAR

Alanda ayrıca 14 bin 800 m² toplanma alanı, kuru havuz, 13 bin 50 m² içerisinde doğal amfi oturma alanları, çocuk parkı, açık oyuncak alanı, açık sergi alanı da bulunan yeşil alan, 11 bin 140 m² 350 araçlık açık otopark bulunuyor.

Milli İrade Meydanı (9)

Milli İrade Meydanı (8)-1

Milli İrade Meydanı (6)