İzmit Veli Ahmet ve Hacı Hızır Mahallelerinin geleneksel olarak her yıl Kertil Tekke meydanında gerçekleştirdiği mevlit programının bu yıl 9'uncusu düzenlenecek

Saadet İzmit Kongreye Hazır Saadet İzmit Kongreye Hazır

22 Ağustos Pazartesi günü İzmit Kertil Tekke Çeşme Meydanında Saat 20.30'da başlayacak programda birbirinden önemli hocalar sahne alacak.

İzmit Veli Ahmet ve Hacı Hızır Mahallelerinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği mevlit programında ilahileri ve klipleriyle ünlü İzmit'in sevilen ilahi ekibi Grup Anka sahne alacak ve semazen gösterileri sergilenecek.

Organizasyonu tertipleyen İzmit'in sevilen isimleri Lütfü Bodur ve Yılmaz Lüser'in öncülüğünde düzenlenecek programın öncesinde birbirinden önemli hafızlar ve hocalar Kur'anı Kerim tilaveti vererek, dualar edilecek.

İzmitlilerin yoğun katılımının beklendiği programda 17 Ağustos Deprem Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için ayrıca vefat eden mahalle sakinleri için de dualar okunacak, ayrıca katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulacak. Program 22 Ağustos Pazartesi akşamı Saat 20.30'da İzmit Kertil Tekke Meydanında gerçekleşecek.