CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir video paylaşarak "Türkiye'nin evlatlarını derhal serbest bırakın ve yarattığınız gerginliğe son verin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan kayyum rektör Melih Bulu'yu protesto ettikleri gerekçesi ile gözaltına alınan öğrencilere yönelik açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: 

“Boğaziçi Üniversitesi’ne bir kayyum rektör atandı. Hiç kimse istemiyor. Öğrenciler istemiyor. Öğretim üyeleri istemiyor. Eski mezunları istemiyor. Zaten çalışacak kişi de bulamadı. Ama gerginlik artıyor. Çocuklarımıza şiddet uygulanıyor. Ben bu akşam sevgili öğrencilerimize değil, onların anne ve babalarına seslenmek istiyorum.

Bakanlık duyurdu: Ürünlerin üzerinde artık bunlar yazılmayacak! Bakanlık duyurdu: Ürünlerin üzerinde artık bunlar yazılmayacak!

Karşımızda kontrolünü kaybetmiş bir siyasi iktidar var. Gerginlikten besleniyor. Bizler, aklıselim sahibi olmak zorundayız. Sağ duyulu hareket etmek zorundayız. İktidarın değirmenine su taşımamak zorundayız. Türkiye’nin evlatlarını derhal serbest bırakın ve yarattığınız gerginliğe son verin"