CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisi için 'şerefsiz' diyen İçişleri Bakanı Soylu hakkında 200 bin TL'lik dava açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kendisini 'şerefsiz' diyerek hakaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 200 bin TL'lik dava açtığı bildirildi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, ifade edilen 'Şerefsiz' hakaret sözü nedeniyle Soylu aleyhine 200.000₺'lik dava açtık" ifadelerini kullandı.

Çelik, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince bu ahlaksızlığın hesabını soracağız!.." dedi.

Körfezim Eğitim Kurumları'nda gurur tablosu! Körfezim Eğitim Kurumları'nda gurur tablosu!

SOYLU'NUN SÖZLERİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret etmişti.

Soylu, kara para aklama ve uyuşturucu ticareti üzerine gelen bir eleştiri üzerine, "Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir" demişti.

Soylu, şunları söylemişti:

"Bir ülkede uyuşturucu yakalanmasının, uyuşturucuyla mücadelenin, bir ülkede uyuşturucu girmemesi için mücadelenin başarısızlık olarak ortaya konduğu herhalde bizim Meclisimizdeki bu zabıtlar olacaktır. Türkiye'de afyonu ben üretmedim. Afyonu bu sıranın bağlı olduğu ABD üretti. Biz hiç Amerikancı olmadık. Türkiye öyle bir mücadele yaptı ki, eroinin rotasını Akdeniz rotasına çevirttirdi. Biz milletimizi uyuşturucudan korumak için elimizden gelen her şeyi ortaya koymak, bütün kurumları bu konuda sevk etmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Diyeceksiniz ki ‘Türkiye cari açığını kapatmak için uyuşturucu ticareti yapacak.' Bu salonda kimin aklına böyle bir şey geliyor. Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Kılıçdaroğlu şerefsizdir."