Sağlık Bakanlığı’nın il il açıkladığı bir haftalık vaka sayıları sıralamasında Kocaeli’de en çok vakanın görüldüğü ilçe olan Dilovası için kırmızı alarm verildi.

Artan vaka sayıları ile ilgili olarak İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden bilgi alan AKP Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, planlanan kademeli normalleşmenin ilçedeki salgının kaderini değiştirmediğini ve haritada riskli grupta yer alması nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulundu.

EN ÇOK VAKA DİLOVASI’NDA

"Arkadaşların Fethiye Caddesi'nde ki yaraları rüyalarına giriyor!" "Arkadaşların Fethiye Caddesi'nde ki yaraları rüyalarına giriyor!"

Kocaeli’de 9-15 Mayıs tarihleri arasında yapılan 7 günlük vaka sayısında en çok vakanın görüldüğü Dilovası’nda 207 kişide Covid-19 hastalığının görülmesinin büyük endişe verici olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “İlçe olarak şu anda çok kritik bir seviyedeyiz. Vaka sayılarımıza baktığımızda risk grubumuz yüksek gözüküyor. İş yerlerimizi açabilmek, çocuklarımızın okullarına gidebilmesi için vaka sayılarımızın düşmesi gerekiyor” dedi.

“GEREK OLMADIKÇA EVLERDEN ÇIKMAYALIM”

Mücadelenin başarıyla ulaşması için devlet-millet iş birliğinin önemine değinen Yıldırım, şunları kaydetti: “Koronavirüse karşı pandemi sürecinin başından beri hükümetimiz, belediyelerimiz, kamu kurumlarımız çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ancak ne yazık ki son günlerde ilçemizde ciddi oranda koronavirüs vakalarında bir artış olduğu gözlemleniyor. Bu mücadeleyi kazanmak için size ihtiyacımız var. Daha fazla can kaybı yaşamamak için lütfen gerekmedikçe evlerimizden çıkmayalım. Hemşehrilerimizden özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” dedi.