Mutluluk bir seçimse eğer , mutlu olmayı ve mutlu etmeyi seçin ve bazı hayatlara dokunun.

Bu adımı attığınızda bütün bedeniniz bu mesajı alacak ve mutlu olmak için size bir çok neden sunacaktır.

Ne kadar zengin de olsa , ne kadar zayıfta olsa inanın hiç kimse sizden daha iyi bir hayat yaşamıyor, herkesin kendine göre sorunları var ve bunları kendilerine dert ediniyorlar...

Oysa ki......
Milyonlarca yıl yaşında olup, tahmini 5 milyar yıl daha ömür biçilen dünyamızda bir insan hayatının, atom çekirdeğinin zerreciği kadar bile değilken, dert edinmek yerine nelere dokunabilir, 'geride kendimden ne bırakabilirim' diye düşündüğümde, kendimi unuturum  ve aklıma sevgili kardeşim Uğur BAYRAM gelir.


Peki neden
Uğur BAYRAM....????

Kendisi ile yollarımız ilk olarak 90 lı yıllarda İzmit'te bir yerel radyoda kesişti.

Şu an ulusal kanallara seslendirme yapan, haber spikerliği, televizyon yapımcılığı, televizyon editörlüğünün yanında iyi bir şair olan Uğur BAYRAM'ın benim için en önemli yanı gerçek bir Can dostu olarak her gün sokak canlarının düzenli beslemesini yaparak yüzlerce sokak canına dokunmasıdır.

Bunları yaparken aynı zamanda Çukurova Üniversitesi'nde mesleki eğitimlerini tamamladı ama bu ona yetersiz geldi, 50 yaşından sonra içindeki hayvan sevgisi ile aynı üniversitenin Veteriner Teknik Laborant bölümüne başladı.

Kısacası Uğur BAYRAM; benim, eşimin ve bir çok hayvan severin eli oldu, ayağı oldu, kulağı oldu, gözü oldu. Bizim göremediklerimizi gördü, bizim duyamadıklarımızı duydu, bizim ulaşamadıklarımıza ulaştı ve hepsine dokundu..

Hemde tüm bunları çok yoğun iş yaşantısını içine sığdırdı ve O çok mutlu....

Tüm bu yaptıklarına 24 saat yetmez dediğinizi duyar gibiyim...

O bunu gerçekten başarıyor ve bunu başarırken kısacık hayatının arkasına bir çok hikaye bırakıyor.

Sevgili kardeşim tüm benliğimle sana çoookkk uzun bir hayat diliyorum, unutma ki ORBİ PETSHOP var olduğu sürece hep seninle ve seni çok seviyoruz..🥰

Kıssadan hisse 'KISA AMA MUTLU' bir hayat yaşamak istiyorsanız: DOKUNUN.