“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla seslenen Kızılay, 2022 bağış bedelini açıkladı.

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dâhil 22 ülkede toplam 142 bin hisselik kurban kesmeyi hedefliyor.

Kurban Bedeli Yurt içi 2475 TL Yurt dışı 1475 TL

Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içinde 2475 TL, yurt dışı için 1475 TL olarak belirledi. Yurt dışında yaşayanlardan Türkiye için vekâlet vermek isteyenler 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için ise 110 USD veya 100 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek.

Kurban Vekaleti Kızılay’a nasıl verilir?

Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve Türk Kızılay Kocaeli Şube Başkanlığımıza gelerek yada Türkiye Kızılay Derneği’ne ait IBAN: TR77 0001 0001 6300 0018 6855 46 hesap numaramıza ; ödemenin açıklama kısmına “adı-soyadı ve telefon numarası” bilgilerini yazarak verebilirler.

Şube Başkanı İbrahim Pay; 

"Ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerine 154 yıldır milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, ihtiyacı olana yaptığı desteklerin yanı sıra çalışmalarıyla da insani yardım dünyasına öncü ve örnek oluyor. İhtiyaca göre şekillendirdiği yardım uygulamalarının yanında geleneksel yardım modellerinden olan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı da sürdüren Kızılay, yaklaşan Kurban Bayramı döneminde de daha çok sofrayı bereketlendirmek için hazırlıklarını yapıyor.

Bu yılki Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nda da “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, uyguladığı Kurban Modeli ile takdir topluyor. Bu model sayesinde dini vecibelerini yerine getirmek isteyen ve Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile yüzleri güldüreceğiz, evlerine, gönüllerine mutluluk vereceğiz, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma ya da kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede ise kurban bereketi yıl boyu yaşanacak.

Tarhan: Mahalle esnafı adeta can çekişiyor! Tarhan: Mahalle esnafı adeta can çekişiyor!

Kızılay, her ne kadar yaralı ve hasta askerlere yardım etmek amacıyla kurulsa da, her türlü afet ve acil durum karşısında da insanların başını yaslayacağı bir omuz olmuştur. Milletimizin tezahürü, “Kara Gün Dostu” ifadesi de Kızılay’ın varlığına olan güven duygusunu ortaya koyuyor. İnsan ıstırabının olduğu her yere hayırsever bağışçılarının merhamet elini uzatmak amacıyla gece gündüz faaliyetlerini sürdüren Kızılay’ın zaman kavramı olmaksızın mazlum ve mağdurların yanında olma hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek de büyük önem taşıyor. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir medya mensubu olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları vekâletlerini vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

Her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum." dedi.