(KO-MEK) tarafından Kocaeli gençliğinin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunması amacıyla projelendirilen ev becerileri atölyesi faaliyetleri başladı.

KO-MEK ev becerileri atölyesinde toplamda 3251 kursiyer eğitim görürken yeni dönemde aktif 1433 çocuk ve genç eğitim almaya devam ediyor.

YAZ TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRMENİN DOĞRU ADRESİ

KO-MEK, ev becerileri atölyesiyle Kocaeli gençlerine önemli bir hizmet gerçekleştirdi. Gençler proje sayesinde bir yandan ileride kendilerine günlük hayatta fayda sağlayacak pratik bilgiler öğrenirken bir yandan da yaz tatilini verimli kullanmanıyorlar. Çocukların eğitimleri açısından en önemli alan olan ev becerileri atölyeleri 12 ilçede 39 kurs merkezinde 27 Haziran itibari ile başladı, atölye eğitimleri 29 Temmuz’da son bulacak.

KO-MEK ev becerileri atölyesi (8)

4. Kafkasya Yaz Şenlikleri başladı! 4. Kafkasya Yaz Şenlikleri başladı!

KİMSEYE İHTİYAÇ DUYMUYORLAR

Çocukların tahsili için evden ayrılmasının ardından annelerde oluşan “Çocuğum şimdi tek başına kendine nasıl bakar?" telaşı bu eğitimlerle adeta tarih oluyor. Gençler, edindikleri pratik mutfak bilgileriyle şahane yemekler yaparken, söküklerini de kimseye ihtiyaç duymadan dikebiliyor.

KO-MEK ev becerileri atölyesi (7)

YAZ AYLARINI RENKLENDİRİYORLAR

KO-MEK, ev becerileri atölyesiyle Kocaeli gençlerine önemli bir hizmet gerçekleştirdi. 12-22 yaş arasındaki çocuklar Kur’an-ı Kerim öğreniyor, dikiş dikiyorlar arkadaşları ile birlikte dil kurslarına katılıyor. Oldukça neşeli bir ortamda hep birlikte mutfak faaliyetleri gerçekleştiren gençler, resim kursuna katılarak yaz aylarını renklendiriyor.

KO-MEK ev becerileri atölyesi (1)