KO-MEK, özel bir huzurevinde kalanlara ebru sanatının tüm inceliklerini öğretti. Siz de ebru sanatını öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) yeni dönemde anlamlı bir projeye daha imza atarak Başiskele’de bulunan Özel Nice Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezine misafir oldu. Huzurevi sakinlerinin daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak için gerçekleştirilen ebru sanatı gösterisi alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirildi.

 resize_IMG_9004

EBRU İLE İLK KEZ TANIŞTILAR

Covid-19 salgını döneminde dışarıya çıkamayan misafirleri için farklı etkinlikler oluşturmak isteyen Huzurevi yöneticilerinin talebi doğrultusunda gerçekleştirilen etkinlikte birlikte kaliteli vakit geçirilerek bir taraftan da ebru sanatını öğrenmeleri sağlandı. Huzurevi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte sohbet ve eğlence de eksik olmadı. Uygulamalı ebru yapan huzurevi sakinleri ilk kez fırça ve biz alarak ebru teknesinin başına geçmenin mutluluğunu yaşadı. Kendi ebrularını yapan huzurevi sakinleri KO-MEK’e ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

 resize_IMG_9014

UYGULAMADAN MENMUN KALDILAR

Huzurevi sakinleriyle birebir ilgilenen ve onların sevdiği renklerde ve şekillerde ebrular yapmalarına yardımcı olan KO-MEK ebru branşı usta öğreticileri etkinlik sonunda yapılan ebru çalışmalarını hediye ederek mutluluklarına ortak oldu.  Huzurevi sakinleri uygulama boyunca hünerlerini sergileyerek bir birinden güzel ebrular yaptı.

resize_IMG_9019

KO-MEK’E TEŞEKKÜR

Etkinlik sonunda konuşan Özel Nice Huzurevi Sorumlu Müdürü ve Sosyal Hizmet Uzmanı Ebru Yüksek, ‘’Yaşlı profiline uygun olacak bazı projelerimiz vardı, bu konuda KO-MEK’e ulaşarak hızlı bir şekilde geri dönüşüm aldık. Ebru uygulaması yaparak burada kalan yaşlılarımızla güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Şu anda hepsi çok mutlu çünkü pandemi dolayısıyla bir süredir içeri kapanma vardı. Ben öncelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve KO-MEK’e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da farklı etkinliklerde de bir araya gelerek onların kaliteli vakit geçirmesini sağlayabiliriz” dedi.

resize_IMG_9028

KO-MEK İLE EBRU SANATINI ÖĞRENİN

Kurulduğu günden itibaren unutulmaya yüz tutmuş birçok el sanatını yeniden gün yüzüne çıkararak kursiyerlerine KO-MEK, ebru sanatına da önem veriyor. 12 ilçede verdiği eğitimlerle binlerce kursiyeri gönül kapısı olan KO-MEK, 355 farklı branştaki eğitimler gibi ebru sanatına da önem vererek şimdiye kadar bu alanda 3 bin 853 kursiyerle büyük bir başarıya imza attı.

 resize_IMG_9059

USTA VE ÇIRAKLAR KO-MEK’TE ÖĞRENİYOR

Manavgat Caddesi’nde yürüyüş yolu ve asfaltlama Manavgat Caddesi’nde yürüyüş yolu ve asfaltlama

El sanatları alanında adeta rakipsiz olan KO-MEK, uzman eğitmenler eşliğinde fiziki alt yapıları oluşturulmuş sınıflarda sorunsuzca eğitimlerine devam ediyor. Yeni dönemde de bu alanda eğitim almak isteyen kursiyerlerine kapılarını açan KO-MEK, ebru sanatında yeni usta ve çıraklar yetiştiriyor. Kâğıda dökülen hayaller ve sevilen renklerle oluşturulan desenler adeta ebru teknesinde yeniden hayata tutunmanın sevincini yaşatıyor.

 resize_IMG_9084

ONLİNE BAŞVURU İÇİN

Siz de 12 ilçede 43 kurs merkezinde verilen eğitimlere katılmak için www.komek.org adresinden online kayıt yaptırarak istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

resize_IMG_9089