Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), bahar aylarında düzenlediği geleneksel ilçe sergilerine kavuştu. Kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru ürünler vatandaşlarla buluşmaya başladı. İlk sergisini İzmit’te açan KO-MEK, el emeği göz nuru ürünlerle ziyaretçilerden tam not aldı. Sergide KODELİ projesinde yer alan bilişim teknolojileri kursiyerlerinin hazırladığı birbirinden ilginç teknolojik icatlar ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

İzmit Mevlana Kültür Merkezinde geçekleştirilen sergiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan AKP İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay’ın yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SOSYAL MEDYA NEYİMİZ OLUR? 

Güreşçiler Türkiye Şampiyonası'ndan 2 madalya çıkardı Güreşçiler Türkiye Şampiyonası'ndan 2 madalya çıkardı

Açılış öncesinde “Sosyal Medya Neyimiz Olur”?  adlı söyleşi düzenleyen gazeteci Ersin Çelik, teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya uygulamalarının hayatımızın bir parçası olduğunu ifade ederek, ‘’Artık öyle bir hale geldik ki telefonumuz yanımızda olmayınca strese giriyoruz. Günümüzün büyük bir bölümünü sosyal medyada harcıyoruz. Ama bu tür uygulamalar çoğu zaman bizlere doğru verileri vermiyor ne yazık ki bu tür uygulamalarda aldatmaca ve yanlış bilgiler sıkça önümüze düşerek bize sunuluyor” diyerek, sosyal medya paylaşımları konusunda dinleyicilerini uyardı.

KO-MEK BOHÇASI NİŞANLI DEPREMZEDEYE VERİLDİ

Konuşmaların ardında KO-MEK bohçası Kahramanmaraş depremleri sonrasında Hatay’da evi yıkılan ve o dönemde 3 gün sonra düğünü olacak olan ama tüm çeyizi yıkıntılar altında kalan Berna Kunç’a hediye edilerek protokolle birlikte açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından protokol hep birlikte sergi alanını gezerek el emeği göz nuru ürünleri inceledi.