Gebze İlçe Örgütümüz Eş Başkanımız Ömer Yıldız kardeşimizi uyduruk bir gerekçeyle tutukladılar

On binlerce kişinin geçtiği Gebze Meydanı'nda mümkün olduğu kadar standımızı oluşturduk, halaylarla, türkülerle, neşe ile bir temsiliyet gösterdiler ve tabii bundan birileri de çok rahatsız oldu ve en sonunda biliyorsunuz değerli Gebze İlçe Örgütümüz Eş Başkanımız Ömer Yıldız kardeşimizi uyduruk bir gerekçeyle tutukladılar. Kısa bir süre içinde aramızda olacağını biliyoruz, inşallah 30.05.2023'de duruşması var ve büyük ihtimalle bırakılacak, bütün bu gayret arkadaşlarımızı engellemek içindi bunu çok iyi biliyoruz.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı kendisine eleştirilerim sonucu beni Twitter'dan engellemiş!

Biz bununla ilgili ne yaptık? Darıca'da seçim büromuzun defalarca taşlanması, gözaltına alınan kişinin defalarca serbest bırakılması hadisesi vardı. Bunun için Kocaeli Emniyet Müdürü, Darıca Kaymakamı, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı ile bire bir görüşmeler yaptık ve onlara yoğun baskılar yaptık. Aynı zamanda bu konuda gereken tedbirleri almadıkları için de bir video çekerek sosyal medyadan on binlerce kişiye bu eleştirilerimizi ulaştırdık. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı bu eleştirilerim sonucu beni Twitter'dan engellemiş, rahatsız olmuş eleştirilerimden ama bir taraftan iyi çünkü onları rahatsız ettiğimizi gördük, bunlar hukuken yanınıza kalmaz dedik!

Organize bir olayla Kuruçeşme'de bize yönelik bir saldırı düzenletildi, faşizan bir grup bize bir saldırı düzenledi, ardından Gölcük'te buna benzer bir olay yaşandı.

Biz hukuk adamıyız, biz onlar gibi belden aşağı vuruşları deneyen insanlar değiliz, yargısal yollara başvurduk ve tabi bütün bunlar ile kalmadılar! Seçim bürolarımızın taşlanması ve taşlayan kişilerin gözaltından kısa sürede bırakılması, eş başkanımızın ve diğer arkadaşlarımızın uyduruk gerekçelerle tutuklanması ve ardından Kocaeli İzmit'te bir provokasyon olarak tertip edilip, organize bir olayla Kuruçeşme'de bize yönelik bir saldırı düzenletildi, faşizan bir grup bize bir saldırı düzenledi, ardından Gölcük'te buna benzer bir olay yaşandı. Bütün bunların organize çalışmalar olduğunu biliyorduk ve başka bir yerde, bir Ak Partili vekile tek bir kelam söylendiği zaman şahısların anında gözaltına alındığını görürken Adana'da böyle bir olay oldu. Bir Ak Partili vekile birisi laf beyan etmiş, onun üzerine hemen gözaltına alınıp birtakım resmi işlemler yapılmış ama bize yönelik bu kadar ağır ve organize bir saldırı yapıldıktan sonra halen etkin bir işlem yapılmadığını görüyoruz ama biz işin peşini bırakmıyoruz, bize yönelik saldırılar ile ilgili suç duyurularımızı yaptık ve onları da takip ediyoruz,

Biz öyle 1 dakikada konuşup unutan insanlardan değiliz, yıllardır takip ettiğimiz davalar oldu!

Bizim şu yönümüz vardı buradan herkes çok iyi bilsin, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Gebze Başsavcılığı kesinlikle biz yargısal yolları sonuna kadar takip ederiz, seçim boyunca bir olay oldu, seçim geçti unutalım gitsin demeyiz, sonuna kadar bize yönelik bu organize saldırıların peşine düşeceğiz. Burada seçmenlerimin önünde söz veriyorum, bize, tüm arkadaşlarımıza yönelik saldırgan tavır ve sözlerin mutlaka cezalandırılmasını sağlayacağız. Biz öyle 1 dakikada konuşup unutan insanlardan değiliz, yıllardır takip ettiğimiz davalar oldu, bunu da mutlaka tüm bunları sonuna kadar takip edeceğiz ve bu kişilerin ihmal ettikleri görevleri, hatırlatacağız. Yarın öbür gün iktidara yaranmaya çalışan bu bürokratlar mahcup olacaklar! Bir seçim üstü siyasi parti ilçe başkanının uyduruk gerekçelerle tutuklanmasının önünü açmak, zeminini oluşturmak, saldırılar konusunda etkin tedbirler almamak ve bununla ilgili hususlardan dolayı hukukun önünde mahcubiyet yaşayacaklar! İşte biz tüm bu şartlar altında seçime hazırlandık ve sonuçta istediklerini yapamadılar!

Kocaeli'nde ve Türkiye'de istediğimiz oy oranlarını yakalayamadık açıkçası!

Belki bizim de istediğimiz olmadı, Kocaeli'nde ve Türkiye'de istediğimiz oy oranlarını yakalayamadık açıkçası, Türkiye çapında maalesef ki 3 puana yakın bir düşüşümüz oldu, tabii ki biz kendimizle özeleştiri yapmak zorundayız ama bunun daha çok bir 28 Mayıs sonrasına erteliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri de geçsin ayrıntılı Genel Merkez ve il, ilçe örgütleri dahilinde özeleştiriler ve gereken düzeltmeler yapılacak değerli arkadaşlar. Hiçbir eksikliğimizi görmezden gelme lüksümüz yok! Bir yapı, özeleştiri ile gitmezse yürümez. Biz de bu özeleştirileri yapacağız, hata yapan arkadaşlarımız gereken tavırları gösterecektir mutlaka fakat şu anda 28 Mayıs'a odaklanmak zorundayız.

Meclis'te 3. partiden aşağı düşmedik Kocaeli'nde vekil sayımızı tuttuk.

Bunu en başta söyleyelim, şu anda birtakım durumlar var. Belki istediğimiz oy oranlarını yakalayamadık fakat en azından yine Meclis'te 3. büyük partiyiz bunu söyleyelim! Biz istediğimiz oranı istediğimiz şekilde yakalayamadık fakat Meclis'te 3. partiden aşağı düşmedik, 4. parti değiliz vekil sayısı itibariyle! Bu önemli. Yine etkin arkadaşlarımız Meclis'e girebildi ve biz Meclis'te sadece sayımız ile değil, kalitemiz ile bir muhalefet sergileyen ve Meclis'in yerine göre inim inim inleten bir partiyiz ve bu şekilde işin hakkını vermeye çalışacağız. Bunu da size söylemiş olalım. Kocaeli'nde de 2018'de biz %7,4 oranı ile kazandık seçimi, şu anda bu seçimde %5,82 oranı ile kazandık. Biraz düşüşümüz oldu, 7.4'ten 5,82'ye düşüşümüz oldu fakat 5 bine yakın fark ile tehlike sınırının üstünde kazandık milletvekilliğini, bizim milletvekilliğini kazanmamamız için tüm tertipler yapıldı, saldırılar, engellemeler yapıldı fakat en azından bu bizim için Kocaeli'nde önemli bir olay ve tesellidir. Bütün bu engellemelere, çabalarına karşılık İstanbul'da 12 vekilden 8 vekile düşmemize rağmen Kocaeli'nde sayımızı tuttuk. Bu noktada tüm Kocaeli seçmenlerimize teşekkür ediyoruz, yine canla başla bir gayret gösterdiler ve biz belki oranda bir miktar düşüş olsa da vekil sayımızı koruduk. Bu iktidar ve devlet güçleri istediklerini başaramadılar o yüzden onlara da geçmiş olsun diyoruz hatta biz vekil seçildikten sonra da hazmedemediler, yine Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptılar ve bir ara cezaevine girmem ile ilgili olan Yargıtay kararını gerekçe göstererek vekil seçildiğim halde vekilliğimin yine düşürülmesini istediler Yüksek Seçim Kurulu'ndan ve biz de gerekli Anayasa Mahkemesi belgelerini ibraz ettik. Tabi biz de o sonucu biraz heyecanla bekledik çünkü ülkede hukuk denilen bir şey yok, cezaevine nasıl girdiğimiz çıktığımız, boş yere nelerin yaşandığını sizler ve bizler çok iyi bildiğimiz için takip ettik ve sonunda Yüksek Seçim Kurulu'nun bu itiraza yönelik ret kararını öğrendik. Muhtemelen 1-2 gün içinde Yüksek Seçim Kurulu kararı açıklandıktan sonra mazbatamızı da alacağız inşallah yetkili bir şekilde arkadaşlarımızın katılımıyla mazbatamızı alıp zulmedenleri bir kez daha üzeceğiz inşallah hep beraber.

Motorine de bir kez daha zam geldi! Motorine de bir kez daha zam geldi!