Kocaeli Barosu’nun 37. Olağan Genel Kurulu bu haftasonu (bugün ve yarın) gerçekleşecek.

Kurulun ilk günü olan 15 Ekim Cumartesi raporlar okunacak ve adaylar konuşmalarını gerçekleştirecek. Kongrenin ikinci günü olan 16 Ekim’de ise başkanlık ve diğer organların seçimleri gerçekleştirilecek.

Gül ve Torun başkanlığa aday

Dikkat: Tuza standart geliyor! Dikkat: Tuza standart geliyor!

Mevcut Başkan Bahar Gültekin Candemir’in tekrar aday olmadığını açıklamasının ardından Av. Mehmet Gül adaylığını açıklayan ilk kişi oldu. Gül’ün 10 kişilik yönetim listesinde Av. Çiğdem Koç, Av. Fırat Kırımcı, Av. Nuriye Yılmaz, Av. Emir Karakol, Av. Erhan Türkan, Av. Tamer Ejderoğlu, Av. Nuri Tan, Av. Kadir Caner Karakadılar, Av. Dilek İlhan Dalkıran yer alıyor.

Gül’ün ardından da Av. Aysun Torun, başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı. Torun’un yönetiminde ise yönetiminde Av. Ozan Çataltepe, Av. Merih Müge Kuran Duvarcı, Av. Kübra Çelik, Av. İlknur Kahraman, Av. Hüseyin Olcay ve Av. Onursal Çubuklu yer alıyor.

Yönetim kuruluna 8 aday

Öteki Avukatlar Grubu ise, 16 Ekim pazar günü yapılacak olan seçimlerde 6 aday ile seçmenlerin karşısına çıkacak. Öteki Avukatlar Grubu, Av. Cansu İsbir, Av. Banu Sözal, Av. Duygu Tekdemir Aydık, Av. Selda İlgöz, Av. Talip Kavak ve Av. Hüseyin Akbaş’tan oluşan liste ile seçime girecek. 

Kocaeli Barosu üyelerinden Abdullah Serdar Önür ve Neslihan Hilal Cantimur ise yönetim kuruluna bağımsız aday olduğunu açıkladı. Hüseyin Toksöz ise Disiplin Kurulu üyeliğine aday olduğunu duyurmuştu.