BirGün'den Mustafa Bıldırcın'ın haberine göre; Yerel yönetimlerin 2017 yılı itibarıyla “15 Temmuz Programı” adı altında yaptığı yüksek harcamalara bir yenisi daha eklendi. AKP’li Tahir Büyükakın’ın başkanlığını yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı organizasyonu için 1,5 milyon TL’ye yakın harcama gerçekleştirdi. Belediyenin programın organizasyonu için düzenlediği ihalede yalnızca bir geçerli teklifin olması dikkati çekti.

Haberde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, 21 Haziran’da 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’nın organizasyonu için ihale düzenlediği ve ihalede sadece bir geçerli teklifin olduğuna dikkat çekiliyor.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen ihale kapsamında alınacak hizmetin yaklaşık maliyeti 1 milyon 404 bin 333 TL olarak belirlendiği ifade ediliyor.

Haberde, “Kamu ihaleleri belli adreslere teslim ediliyor” gerekçesiyle eleştirilen pazarlık yöntemiyle düzenlenen ihalede yalnızca bir şirketten teklif alındığı ihaleye yönelik kararını 5 Temmuz’da veren ihale komisyonunun, HMO Organizasyon Tanıtım Reklam Ticaret isimli şirket ile sözleşme imzaladığı ifade ediliyor.

TBMM yarın açılıyor: Gündem yeni anayasa ve fezlekeler TBMM yarın açılıyor: Gündem yeni anayasa ve fezlekeler

'Yalnızca bir gün sürecek etkinlikler için belediye, şirket ile 1 milyon 375 bin TL’lik anlaşma yaptı' eleştirisi habere ağırlığını koyuyor.

Başkan Büyükakın'ın bu habere ne cevap vereceği merak ediliyor.