Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından açıklanan yeni kararlara göre 10 gün boyunca sıkı denetim olurken, işyerleri de saat 22.00'ye kadar açık kalacak

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafında alınan son kararlar açıklandı. Alınan karar göre, yürütülen denetim faaliyetlerinin, vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği pazaryeri, market, otogar, toplu ulaşım aracı, cadde/ sokak, park ve bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde yoğunlaşmasının sağlanmasına, bugünden itibaren 10 gün boyunca Kocaeli genelinde tüm ilçeler genel denetimlerin yapılmasına yönelik gerekli planlama ve uygulamanın eşgüdüm içerisinde en üst seviyede icra edilmesine karar verildi.

22.00'DE KAPATACAKLAR

Çeker, "Promosyonların takipçisi olacağız!" Çeker, "Promosyonların takipçisi olacağız!"

Kararda belirtilen iş yerleri en geç saat 22:00’de kapanacak. Evlere paket servis ve gel al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme - içme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın), kahvehane, kıraathane ve çay ocakları,  berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, nikah/ düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna vb. yerleri saat 22.00’den sonra çalışmayacak.

ESNEK ÇALIŞMA YÖNTEMİ

Öte yandan başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm özel sektör (sanayi tesisleri dahil) kuruluşlarında uzaktan ve/veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinden azami düzeyde faydalanılmasının sağlanmasına, vatandaşların bu süreçte kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas edilmemesi ve ev ziyaretlerinden kaçınmaları konularında bilgilendirici/bilinçlendirici faaliyetlere ağırlık verilmesine karar verildi.