Geçtiğimiz günlerde, İzmit Cumhuriyet Parkı ile ilgili ihtilaf yaşayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi arasında yaşanan ihtilaf sorununa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz müdahalede bulunmuş ve Özgür Harun Yıldızlı ile Şanbaz Yıldız'dan sorunu halletmelerini istemişti ve bu basına yansıdı.

CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı ve İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız bu isteğin üzerine, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in bilgisi dışında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a İzmit Belediye Meclisi Üyeleri CHP'li Hakan Tanta, Nurettin Bulut ve Fevzi Cambaz'ı arabulucu olmak için 'ricacı' olarak gönderdiler.

Bunu yapılan meclis toplantısında Başkan Tahir Büyükakın basına aktardı.

Büyük bir şaşkınlığa yol açan 'siyasi dizayn' müdahalesi sonucu zaten fısıltı gazetesinde üç yıldır hiç susmayan konu yeniden alevlendi.

Kocaeli son günlerde,  CHP - İYİ Parti İl Başkanları'nın AKP'den yıllardır ihale aldıkları ve özellikle son dönemde müteahhitlik işlerinde oldukça geniş çaplı işler yaptıklarını konuşuyor.

Özgür Harun Yıldızlı'nın son dönemde '5li çete' tabir eden iktidarın en çok ihale verdiği şirketlerle ilişkisi olduğu ve HES çalışmalarında da yer aldığı iddia ediliyor. Şanbaz Yıldız'ın ise Marmaris'te ve Karayolları ile ilgili süren işlerinin olduğu konuşuluyor.

Serdar Kundura Sinan Serdar İYİ Parti'ye katıldı! Serdar Kundura Sinan Serdar İYİ Parti'ye katıldı!

Kocaeli bu kadar koyu iddiaları kaldırmaz.

Bir an önce CHP ve İYİ Parti Kocaeli İl Başkanları'nın basına detaylı bir açıklamayla yaptıkları işler ve mal varlıkları konusunda bilgi vermeleri ve kamuoyu vicdanını rahatlatmaları bekleniyor.

Millet İttifakı üyesi iki ana muhalefet partisinin Kocaeli'deki il başkanlarının seçimlerin öncesinde bunu yapmamaları kafalarda çok büyük soru işaretlerinin yer etmesine sebep olacağından genel merkezlerin de aynı beklentide olduğu konuşuluyor.

Kamu vicdanını rahatlamak için, Kocaeli İl Başkanları'nın basına açıklama yapmaları bekleniyor.

collage-152