Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kocaeli Kadın Meclisleri, Hatice Senem'in sesi olabilmek için bugün 10:20'de Kocaeli Adliyesi önünde basın açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Kocaeli'nin Derince ilçesinde geçtiğimiz eylül ayında 23 yaşındaki Hatice Senem, anlaşmazlık yaşadığı eşi Mehmet Senem ile tartışma yaşadı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Mehmet Senem, 9 aylık bebeği olan eşi Hatice Senem'i darbederek ölümüne sebep oldu. İhbar üzerine adrese giden polis ekipleri, genç kadının cansız bedeniyle karşılaştı.

2 GÜN BOYUNCA İŞKENCE YAPTI

Mehmet Senem ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Senem, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Otopsi raporunda, Hatice Senem'in 2 gün boyunca feci şekilde işkence görerek darbedildiği ve başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Askerlik işlemleri artık e-Devlet'te! Askerlik işlemleri artık e-Devlet'te!

EVİNDEN İŞKENCE ALETLERİ ÇIKTI

Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, polis ekipleri tarafından Mehmet Senem'in evinde yapılan aramada, 60 santimetre uzunluğunda ahşap sopa, üzerinde kırmızı lekeler olan döner bıçağı, 10 tüfek fişeği ve 5 bin volt kapasiteli çalışır vaziyette elektroşok cihazı ele geçirildiği bilgisi yer aldı.

Haber-video: Aylin Altuntaş Yılman