Açıklama şöyle:

Asgari ücret zammı için takvim netleşiyor! Asgari ücret zammı için takvim netleşiyor!

HALKIMIZIN TEMSİLDE ADALET ÇAĞRISI

700 yıldır bu coğrafyada yaşayan Manavlar olarak, 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimleri için tüm siyasi partilere bir çağrıda bulunduk. Temsilde adalet için halkımızla iç içe olan, halkımıza dokunan ve halkımız da karşılığı olan “MANAV” adayları siyasi partilerin seçilebilecek sıralamalarında görmek istediğimizi önemle vurguladık. Birçok siyasi partiden milletvekili olabilecek donanımda ve tecrübede Manav aday adaylarımız halkımızın temsiliyeti için başvuru yaptılar. Tüm Manav aday adaylarımıza halkımız adına tekrar teşekkür ederiz.

Halkımız Soruyor…

Şimdi yıllardır koşulsuz ve hiçbir talepte bulunmadan desteklediğimiz, oy verdiğimiz tüm siyasi partiler bu çağrımıza kayıtsız kaldıysa, bizler şimdi neden vekil oyu kullanalım? Bu kadar apaçık haklı bir talep, adil bir karşılık bulamıyor ve oy potansiyelimiz görmezden gelinmeye devam ederse halkımızın tepkileri devam edecektir.

Tepkiler görünmezden mi geliniyor?

Siyasi partilerin aday açıklamaları sonrası Kocaeli kent kamuoyunda halkımızın haklı tepkisi ve hatta siyasi partilerden istifalar meydana geldi. Kırsalda, şehirde, sosyal medyada ve basında verilen tepkiler halen karşılıksız. Bu sesleniş bir üst makamlara veya genel merkezlere ulaşmıyor mu?

Vekil oylarımız ne olacak?

O halde 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı için bir oyumuz olacak fakat, seçilebilir yerde vekilimiz yok ise, vekil oyumuzun bir geçerliliği olacak mı? Biz halkımız için ve halkımızla birlikte yapılan siyaseti destekliyoruz. Halkımızın düşünce ve seçimlerinin her zaman arkasındayız.

Kocaeli Manav Kültürü Dernekler Federasyonu olarak halkımızın, bu haklı çağrısının dikkate alınacağına inanıyor ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından bildirilen 19 Nisan tarihine kadar temsilde adaletin sağlanmasını bekliyoruz.

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz ve bu süreçte zafer inananların ve takdir halkımızın olacaktır.