Dünya genelinde faaliyet gösteren, Türk ve yabancı gazetecilere hizmet veren, merkezi Kocaeli olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara'da toplandı.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin Ankara Toplantısı 25 Haziran 2022 Cumartesi günü,26 Haziran 2022 Pazar günü Tüfad Prestige Hotel de 2 gün konaklamalı yapıldı.

KATILIM

Toplantıya; Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, Genel  Başkan Vekili Bilgutay Bağdat, Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Aydın, Genel Sekreter H.Soner Gülezer, Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Üyesi Aşkım Tan, Onur Kurulu Üyeleri Sadık Severcan, Gülsüm Çakır ve Seval Akkaya,

Almanya Bavyera Eyalet Temsilcisi Tevfik Şendöl, Kuşadası İlçe Temsilcisi Adnan Tokuç, Manisa İl Temsilcisi Ahmet Ünsal, Sakarya İl Temsilcisi Levent Candan, Elazığ İl Temsilcisi Recai Güçlü, Antalya İl Temsilcisi Ekrem Sapmaz, Mersin İl Temsilcisi Hakan Koçman, Batman İl Temsilcisi Osman Seyrek, Şanlıurfa İl Temsilcisi Kadir Çelikcan, Mersin basınından Ali Gültekin katıldı.

Uluslararası gazeteciler cemiyeti ankara toplantısı 0

"ALMAN VE TÜRK BASINI"

Toplantı sonrasında açıklama yapan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz ”Alman basını ile Türk basınının çalışmaları ve gazetecilerin hak ve özgürlükleri temsilcilerimiz tarafından sırasıyla 15 er dakika anlatılmış ve Alman ve Türk basını'nın karşılaştırılması yapılmıştır.

"SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ"

"Bizim verdiğimiz vergilerle miting mi yapılıyor?" "Bizim verdiğimiz vergilerle miting mi yapılıyor?"

Hükümet tarafından yapılması planlanan sosyal medya düzenlemesinin faydası ve sakıncaları hakkında temsilcilerimiz tarafından 15 er dakika anlatılmış ve raporlanmıştır. İl temsilcilerimizin 2022 yılının sonuna kadar yapacakları çalışmalar anlatılmış ve yılsonuna kadar illerinde şube açılması konusunda tavsiyede bulunulmuştur.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara Toplantısı 8

"YETKİ BELGESİ"

Temsilcilerimizin istek ve önerileri genel merkezimiz tarafından alınmıştır. Toplantı sonrasında düzenlenen ödül töreninde Mersin il Temsilcimiz Hakan Koçman a başarı plaketi, Antalya İl Temsilcisi Ekrem Sapmaz'a yetki belgesi takdim edilmiştir.

"AVRUPA BİRLİĞİNE SUNACAĞIMIZ PROJELER"

Türkiye nin 7 bölgesindeki illerimizde konaklamalı toplantılarımız ileri ki aylarda yapılmaya devam edecektir. Yapılacak toplantılara il başkanlarımız, genel merkez deki denetim kurulu, yeterlilik kurulu, onur kurulu, basın ve halkla ilişkiler kurulunda görevli arkadaşlarımız, genel merkez ile şubelerimizdeki üyelerimiz katılacaktır. İleriki yıllarda Avrupa Birliğine sunacağımız projelerle Türk basını ile yabancı basının ortak proje çalışmasını sağlayacağız. Türk ve yabancı gazetecilerin mesleki tecrübelerinin paylaş maşları, dostlukların geliştirilmesi ile birlikte farklı ülkelerdeki toplantılara ücretsiz katılmaları sağlanacaktır.” açıklamasında bulundu.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara Toplantısı 6