Çevre Ödülleri kapsamında, çevre dostu ürünleri, atık azaltımı ve sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Kimya Sektörü Çevre Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen 28. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödül Töreni’nde Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi’nde Kimya Sektörü Çevre Ödülü’ne layık görüldü.

KATILIM

Tören Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Sanayi Odası’nın Oda Başkanları ile davetliler katılırken Ödülü DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal ile İnşaat Boyaları Teknik Fabrika Direktörü Hasan Şerefhan aldı.

DYO ÖDÜLÜN SAHİBİ

"Sandıktan korkan siyaset YAPMAYACAK!" "Sandıktan korkan siyaset YAPMAYACAK!"

DYO, çevre dostu ürünleri, atık azaltımı, karbon ayak izi azaltımı, su ayak izi azaltım ve tasarrufu, enerji tasarrufu, üretim sürecinde temiz üretim teknolojileri kullanımı, hammadde kazancı ve iyileştirme, kimyasalların yönetimi ve sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi’nde Kimya Sektörü Çevre Ödülü’nün sahibi oldu.

1995 YILINDAN BU YANA

Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Kocaeli Sanayi Odası, doğanın korunması, iklim değişikliğine olan etkilerin azaltılması ve sürdürülebilir üretim için yeni “çevre stratejileri” geliştirme bilinciyle çıktığı yolda 1995 yılından bu yana “Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonunu düzenliyor.

FARKINDALIĞIN VE BİLİNCİN ARTTIRILMASI

Türkiye’de ilk kez Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül organizasyonuyla çevrenin korunmasına ve gelişimine katkıda bulunulması, çevresel açıdan sürekli gelişimin teşvik edilmesi, değişen çevre kavramlarına uyumun cesaretlendirilmesi, çevre konusundaki farkındalığın ve bilincin artırılması ve bu kapsamdaki iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

DYO