Kocaeli yeni haftaya NASIL başlıyor? Kocaeli yeni haftaya NASIL başlıyor?

Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli Kimdir?

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli ilimizde bir çok dernek ve sivil toplum örgütünde faal şekilde çalışmalar yaptı, aynı zamanda uzun süredir üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde aktif görevler aldı . Prof.Dr. Kesemenli, 2011-2014 Dönemi Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe yönetiminde eğitim ve sağlıktan sorumlu başkan yardımcılığı yaptı, 2012 yılından beri CHP Parti okulunda eğitmenlik ve CHP parti okulu çözüm masasında yöneticilik görevlerinde bulundu.

2014-2019 Yılları arasında Kocaeli Spor Yönetim Kurulu'nda Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Kulüp Doktorluğu da yaparak ilimizde spor camiasına hizmet etti. Kısa adı KEV olan Kocaeli Eğitim Vakfı üyeliği ve Tabipler odası üyeliği bulunan Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli aynı zamanda SODEV üyesi. Kocaeli ilinde birçok hemşeri derneğinde  onur üyeliği olan Kesemenli'nin hekimlik mesleği ile ilgili olarak da farklı dernek ve odalarda  görevleri bulunmakta.

Kentte her görüşten pek çok insanla sıcak teması olan Prof. Kesemenli'nin Cumhuriyet Halk Partisi'nden Kocaeli milletvekili adayı olarak, ilimiz siyasetine yeni bir nefes getirmesi bekleniyor.