Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre; Marmara Bölgesi'nin 10.03.2023 (bugün) saat 18:00 itibaren 16.03.2023 Perşembe günü saat 18:00’e kadar Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Cumartesi günü; Marmara Bölgesi geneli (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova),

Pazar günü; Bölgenin doğusunda (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın Cumartesi günü bölge genelinde güney yönlerden (Lodos) fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına, yüksek kesimlerde tam fırtına bekleniyor.

Cumartesi günü bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde olması beklenen hava sıcaklıklarının Pazar gününden itibaren yağışlarla beraber hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına düşecek.

Denizlerimizde (Batı Karadeniz ve Marmara) Fırtına Bekleniyor!

Soğuk ve Yağışlı Hava!  Zirai Don Tehlikesine Dikkat! Soğuk ve Yağışlı Hava! Zirai Don Tehlikesine Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre;

Rüzgarın, 10.03.2023 (bugün) saat 23.00 ile 11.03.2023 Cumartesi günü 22.00 saatleri arasında Batı Karadeniz’in batısı ile Marmara’da güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği ve yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin
ediliyor.

Kocaeli Valiliği, vatandaşları olumsuz hava şartları nedeniyle Ulaşımda meydana gelebilecek aksaklılarda dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı.