Kocaeli Devlet Hastanesi'nde acil servisin yeşil alanına yönlendirilen hasta ve yakını, öncelik isteyerek doktor ve hemşireye saldırdı.

İddialara göre, dün saat 10:30 sıralarında acil servis yeşil alanda hastasını öne almak isteyen bir hasta yakını acil servise bağırarak giriş yaptı. Hasta yakınının talebinin reddedilmesi üzerine, acil serviste görev alan bir doktor ve sekreterin elini ısırarak, yüzüne defalarca kez yumruk atarak darp etti. 

YETKİLİLERİ ETİKETLEDİ

Olay esnasında polis ve güvenlik görevlileri hasta yakınına herhangi bir müdahalede bulunmadığını da belirten Dr. Gül Nihal Kasap, yaşanan olayla ilgili Türk Tabipler Birliği, Hekim Birliği, Hekimsen, Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Emniyeti ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un resmi hesaplarını paylaşımlarına etiketleyerek, "Ben Kocaeli Devlet Hastanesinde doktor olarak görev yapmaktayım. 15 Temmuz Cuma günü saat 10.30 da yeşil polikinikte muayene sırasında bir hasta yakını hastasını öne almak için polikliniğe bağırarak girmiştir. 

Kocaeli'de tramvay ve o hatlar yarın ücretsiz! Kocaeli'de tramvay ve o hatlar yarın ücretsiz!

ELİNİ ISIRDI

Çalışmakta olan doktor ve sekreter arkadaşımızı darp etti. Sekreter arkadaşımızın elini ısırdı ve yüzüne defalarca yumruk atmıştır.  

ARTIK SESİMİZİ DUYUN!

Olay sırasında olay yerinde olan polis ve güvenlik şahsa müdahale etmedi. Şahıs hala bizi tehdit etmeye devam etti. Can güvenliğimiz olmadan çalışıyoruz artık sesimizi duyun” çağrısında bulundu.

340b5c3d-5faf-4dc3-bdd9-11f81b0a5fdc

fc129ff9-8a14-445b-a578-9d0f8cd08011