Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde Suriyeli bir grubun mahalleliye saldırdığı iddia edildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Suriyeli olduğu ileri sürülen bir grup elinde silah ve sopalarla mahalleden birinin evini bastı. Yaşanan olayın ardından ilçede yaşayanların sokağa çıktığı ve "Ovada mülteci istemiyoruz” sloganı attığı belirtildi.

Orman yangınlarının önlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor! Orman yangınlarının önlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor!

'YARIN KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE TOPLANACAKLAR'

Sosyal medyada bir video paylaşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, "Kentim Kocaeli Dilovası’nda Suriyelilerin bir evi basması üzerine başlayan hadiseler bu gece halkın sokağa çıkması ile devam etti. Vatandaşlar şimdi dağılıyor. Yarın akşam Kaymakamlık önünde toplanıp, Suriyeliler’in Dilovası’nı terketmesini isteyecekler" ifadelerini kullandı.

KOCAELİ VALİLİĞİ'NDEN YALANLAMA GELDİ

Kocaeli Valiliği, Suriyelilerin köpeğini öldürdükleri kişinin evini bastıkları iddiasın yalanladı. Valilik'ten yapılan açıklamada, "Hiçbir vatandaşımızın evine saldırı gerçekleştirilmemiştir" denildi.

Kocaeli Valiliği, Dilovası ilçesinde evcil hayvanın zehirlendiği iddiasının ardından yaşanan gerginliğe ilişkin, hiçbir eve saldırı gerçekleştirilmediğini ve gerçeği yansıtmayan provokatif amaçlı yayınlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde Suriyeli göçmenlerin bir köpeği zehirlediği, yaşanan tartışmanın ardından Suriyelilerin bir evi bastığı iddia edildi. İddiaların ardından çok sayıda kişi sokaklara çıkıp Suriyeliler aleyhine sloganlar atarak yürüyüş yaptı. 

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, bölgeye çok sayıda polis ekibi ile çevik kuvvet polislerinin sevk edildiği görüldü.