Dün gece Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren son valiler kararnamesi ile Kocaeli doğumlu ikiisim daha vali oldu!

MSB açıkladı: Bir şehidimiz var! MSB açıkladı: Bir şehidimiz var!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti. Buna göre, 18 ile yeni vali ataması yapılırken, 23 ilin valisi yer değiştirdi. 17 ilin valisi mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alındı.

GEBZE DOĞUMLU

Vali olarak atanan isimler arasında Kocaeli doğumlu iki isim daha var. Bunlardan biri Gebze doğumlu olan Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek.

Çiçek son kararname ile Afyonkarahisar Valisi olarak atandı.

ERDAL POLAT'IN ABİSİ

İzmit doğumlu Mamak Kaymakamı Ziya Polat ise Yozgat Valisi olarak atandı.

Ziya Polat, Kent Konut AŞ'nin eski özel kalem müdürü, halen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığında çalışan Erdal Polat'ın ağabeyi.

ZİYA POLAT KİMDİR?

1973 yılında İzmit'te doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Erzincan'da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Afyon-Sincanlı, Karabük-Yenice ve Mardin-Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Sivas-Akıncılar, Elazığ-Arıcak, Erzurum-İspir, AydınKaracasu, Kayseri-Yahyalı ve Bursa Kestel ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Son olarak Ankara Mamak kaymakamıydı