Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler çevre illerde de büyük yıkıma yol açtı. Türkiye'nin dört bir yanından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Kocaeli Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu da depremzeler için bağış günü düzenleyecek. 

Platform'dan yapılan açıklama:

"Anlarsa onları, en iyi 17 Ağustos 1999 Gölcük depremini yani asrın felaketini yaşamış, yakınlarını, sevdiklerini enkaz altında bırakmış Kocaeli halkı anlar dediler, Kocaelililerin şefkat elinin deprem bölgesine uzanması için yola çıktılar. Onlar birer anne, onlar birer eş, onlar birer evlat, onlar bu şehrin Üreten ve Yöneten Kadınları… Farklı siyasi görüşlere, ideolojilere sahip bu kadınlar, iyilik için birleştiler ve sanayinin kalbinin attığı Kocaeli’nin, depremin yarattığı maddi ve manevi tahribatı en iyi anlayan Kocaelililerin deprem bölgesindeki yaraları sarmasına köprü oldular.

14 MART SALI GÜNÜ KONGRE MERKEZİ’NDE

Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu adını verdikleri oluşumu, sessiz sedasız bir şekilde kuran, kendi ve çevrelerindeki dostlarının katkılarıyla, kentimize gelen depremzede vatandaşların yardımına koşan bu kadınlar, şimdi bölgede tespit edilen ihtiyaçlara yönelik büyük bir kampanyanın startını vermiş durumda. “Daha fazla ne yapabiliriz” sorusunu kendi aralarında tartışan ve sonunda Valilik güvencesiyle bir kampanya düzenlemeye karar veren Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu, 14 Mart Salı akşamı saat 19.00’da İzmit Sekapark’ta bulunan Uluslararası Kocaeli Kongre Merkezi’nde, canlı yayınlanacak bir yardım kampanyasına imza atacak."

Kocaeli Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu üyesi Yasemin Çiftçi ise şu paylaşımda bulundu:

"Hepimiz aynı bayrak altında, aynı Toprakları paylaşıyor, aynı havayı soluyoruz... İnanıyorum ki!!! Türk Toplumu olarak birbirimizin acısını, üzüntüsünü, zor gününü, başarısını, mutluluğunu, sevincini paylaşarak çok daha güçlü olacağımızı ve her zorluğun üstesinden geleceğimizi biliyoruz...Ülke olarak çok büyük bir deprem yaşadık. Birçok canımızı kaybettik, rahmetle anıyoruz.

ÖNCE İNSANIZ, KADINIZ, ANNEYİZ

Fakat deprem sonrası hayatta kalan Çocuklarımız, Kadınlarımız ve depremde uzuvlarını kaybetmiş Engelli Vatandaşlarımız bulunuyor. Kocaeli Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi adına Sn. Sevim Pekyörür'ün önderliğinde; Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Farklı alanlarda yaptığı çalışmalarda güzel imzası olan Kocaeli Kentinin Kadınları birleştik bir Platform kurduk...Önce insanız, Kadınız ve Anneyiz Duygusunu hissettik. Büyük felaket nedeniyle zarar gören kentlerimizdeki çocuklarımızın, kadınlarımızın depremde uzuvlarını kaybeden engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına yola koyulduk. Eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız için Kreş, Anaokulu, depremin olumsuz etkilediği çocuklarımıza Psikolojik Destek, Engelli Vatandaşlarımıza Sosyal Yaşam Alanları ve Deprem Psikolojisi nedeniyle Rehabilitasyon Merkezi gibi  Normal hayatın akışına adapte olmalarını hızlandıracak adımları,  kurumlar arası diyalog ve iş birliğiyle öncelikli ihtiyaçların inşasına başlanacak yapı ve yapılar oluşturmak gayesindeyiz. Bunun yanı sıra ortaya  çıkacak olan o yapılarda depremzedelere hizmet edecek kadroların görevlendirilmesiyle istihdama katkı vereceğiz.

ÜRETEN VE YÖNETEN KADINLAR EL ELE

14 Mart Salı akşamı Saat 19:00 da Uluslararası Kocaeli Kongre Merkezi'nde, Valilik Güvencesi ile Canlı olarak yayınlanacak Kampanyamıza; hassasiyetleri, duyarlılığı olan , Kocaeli'de hem deprem yaşamış ve o acıyı yüreğinde hisseden herkesin destek vereceğini biliyoruz. Kocaeli'de ÜRETEN VE YÖNETEN KADINLAR EL ELE  adına verdiğimiz platformumuza yapacağınız bağışları aynı havuzda toplayacağımız kampanyamızda görüşmek dileğiyle."

4d275462-92ea-486f-94f4-d1824f7d7f76

Başkan Sarı’dan Büyükakın’a: "Sonuna geldiğinizi siz de çok iyi biliyorsunuz!" Başkan Sarı’dan Büyükakın’a: "Sonuna geldiğinizi siz de çok iyi biliyorsunuz!"