Kocaeli’nin 12 ilçesinde yolların acil ihtiyaçlarına cevap verecek Yol bakım Timi, törenle göreve başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ilçedeki yollarda yaşanacak acil durumlar için Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Yol Bakım Timi oluşturdu. Büyükakın’ın katıldığı törenle göreve başlayan Yol Bakım Timi, 99 personel ve 62 araçla Kocaeli genelinde ihtiyaçları karşılayacak. Programda konuşan Büyükakın, ‘’Kocaeli Büyükşehir, Türkiye’nin kurumsal kapasite ve yetişmiş insan kaynağı açısından en güçlü ve rol model belediyelerinden biridir’’ dedi.

FUARDA TANITIM PROGRAMI

Fuar içi Sivil Toplum Merkezi önünde gerçekleştirilen Yol Bakım Timi tanıtım programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, yol bakım timi personeli ve vatandaşlar katıldı.

‘A TAKIMI KIRSAL’DA, YOL BAKIM TİMİ MERKEZDE’

İhtiyaçları hızlı bir şekilde karşılamak istediklerini belirten Büyükakın, “Kırsal mahallerde yaşanan acil ihtiyaçların giderilmesi için Muhtarlık Dairesi Başkanlığımızca A Takımını kurmuştuk. A Takımı kırsal alana hizmet etmeye başladı. Sahada çalıştıkça yeni ihtiyaçlar olduğunu gördük. A Takımı bugün, 96 personel, tam donanımlı 43 araç ve iş makinesi ve 10 ayrı ekipmanla hizmet vermeye devam ediyor ve bugüne kadar 78 konu başlığında 1146 talebi karşıladı. A Takımından çok güzel geri dönüşler aldık. A Takımının yaptığı işi şehir merkezinde de yapalım dedik. Bunun içinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızca Yol Bakım Timini kurduk. Kaldırım taşı mı yerinden oynadı bu ekip hemen müdahale edecek, çukur mu oluştu bu ekip hemen dolduracak” ifadesini kullandı.

EMRE6884

62 ARAÇ VE 99 PERSONEL

Konuşmaların ardından Başkan Büyükakın, Yol Bakım Timi araçlarını gezdi, akabinde personelle toplu bir fotoğraf çektirdi. Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca kurulan Yol Bakım Timi; asfalt bakımı ve yama, yürüyüş yolları bakım ve onarımı, parke, bordür, beton gibi yolların yapımı ve tamiratı, yol üzerindeki alt yapı baca ve ızgara kapaklarının bakım onarımları, demir yaya korkuluklarının boyanması ve her türlü yol bakım onarım ve yapım çalışmalarında hizmet verecek. Yol Bakım Timinde 48 bakım ve onarım ustası, 51 şoför ve operatör, 62 araç, 99 personel görev alıyor.

DJI_0172

'Körfez Kupası Kürek Yarışları' heyecanı yaşanacak 'Körfez Kupası Kürek Yarışları' heyecanı yaşanacak

EMRE6898