Kocaelispor bu kentin spordaki tek markası ve hep öğle kalacak.

O yüzden başarısı da başarısızlığı da, nasıl yönetildiği de, yapılan transferleri de, harcanan para da, yapılan borçlar da  bu kentte yaşayan herkesi ilgilendirir.

Bandırmaspor deplasmanında ardından iç sahadaki Menemenspor karşısında alınan yenilgi taraftarlar ile teknik direktör Mustafa Reşit Akçay arasındaki bağları koparmıştı.

Müsabaka sonrasında bu durumu değerlendireceğini belirten teknik direktör Akçay, başkan Engin Koyun’a istifasını sundu ve alacaklarını istedi.

Kendi kendine karar veremeyen siyaseten Kocaelispor başkanlığına getirilen Engin Koyun, Başkan Büyükakın’dan maddi konuda destek bulamayınca, devre arasına kadar teknik heyet ile devam kararı aldıklarını açıkladı.

Bu karar sonrasında yeşil siyahlı gerçek taraftarlar sosyal paylaşım sitesi hesaplarından Başkan Koyun ve yönetim kurulunu da istifaya davet ettiler.

Başkan Koyun, bunun üzerine ‘Harcadığımız paraları verin gidelim’ açıklaması yaparak konuya başka bir boyut getirdi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda 4. turda deplasmanda Adanaspor’u 2-1 yenip, 5. turda Kasımpaşa ile eşleşilmesi, tansiyonu biraz düşürdü.

Ligin en zayıf takımları arasında gösterilen Manisa FK karşısında alınacak bir galibiyet fırtınalı günlerin ortadan kalkması anlamına geliyordu.

Ancak,

Sahaya çıkan 11’de kupa müsabakasının öne çıkan ve 2 golün asistini yapan Semih Karadeniz’e yer vermeyen teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, 2-1 lik yenilgi sonrasında yaptığı açıklamada, ‘Eski gücümüze kavuşacağız’ diyerek  futbol kentiyle adeta dalga geçti.

Siyaseten Kocaelispor kulübü başkanlığına getirilen Engin Koyun, harcadığımız paraları verin gideyim açıklaması yapıyor.

Engin Koyun’un getirdiği sağlık konusunda sıkıntı yaşayan ve teknik direktörlük yapması fiziken mümkün olmayan, transfer ettirdiği futbolcularla kulübü 60 milyon lira civarında borçlandıran teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, takımı yönetemeyerek, kurduğu hatalı takımla ve berbart, silik, hücumu düşünmeyen bir oyun oynatarak futbolseverlerle adeta dalga geçiyor. Takıma yarar yerine zarar veriyor.

Bir başka skandal ise dün yaşandı. Yönetim kurulu üyesi Bilal Cem Acar’ın annesi Fatma Acar’ın yaşamını yitirmesi sonrasında sosyal paylaşım sitesindeki resmi hesaptan yapılan paylaşım yoruma kapatıldı. Beğen ve Paylaş sekmeleri açık bırakıldı. Neden korktunuz bu kent insanı acıyı paylaşmayı ve nerede ne yorumu yapacağını çok iyi bilir.

Değerli okurlar,

Yaklaşık 60 milyon lira harcanarak kurulan bu takımın bu yönetim anlayışıyla, bu teknik heyetle başarı yakalaması neredeyse imkansız görünüyor.

Defalarca yazdım yine yazıyorum,

Kocaelispor’u düşünüyorsanız, yeşil siyahlı camiaya hizmet etmek istiyorsanız, Başkan Engin Koyun ve yönetim kurulu teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile birlikte istifa edin.

Bu camia kendisini yönetecek başkanı yönetim kurulu üyelerini siyaseten birilerinin işaret etmesine gerek kalmadan  bulur.

Takıma iyi futbol oynatacak teknik heyeti de göreve getirir.