Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi ekibi Kocaelispor önce 33. dakikada Douglas Tanque daha sonra 38. dakikada Cem Ekinci'nin golleriyle 2-0 öne geçti ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarıya değişiklikle başlayan Altay baskısını artırsa da 73. dakika ilginç bir olaya sahne oldu. Kocaelispor oyuncusu İbrahima Breze Fofana duran top savunması yaparken omzu yüzüne çarpan Ceyhun Gülselam'ın omzunu ısırdı. VAR kontrolü sonrasında hakem Oğuzhan Aksu, Fofana'ya kırmızı kart gösterdi.

Kocaelispor'un Fenerbahçe'den kiraladığı Emir Ortakaya 83. dakikada sahneye çıkarken farkı 3'e yükselten golü attı.

Eksik Kocaelispor'a karşı ataklarını artırmaya başlayan Altay ise son dakikalarda Zeki Yıldırım (85') ve Marco Paixao (90+9') goller bulsa da maç 3-2 sona erdi.

Bu skorla birlikte Kocaelispr ligdeki ilk galibiyetine ulaştı. Altay ise ikinci kez mağlup olarak 3 puanda kaldı.

Kocaelispor: 3 - Altay : 2

Stat: Kocaeli

Hakemler: Oğuzhan Aksu, Oğuz Kağan Çalışır, Barış Çiçeksoyu

Kocaelispor: Harun Tekin, Oğuz Ceylan (Dk.67 Mehmet Yılmaz), Alihan Kubalas, Yusuf Abdioğlu, Onur Atasayar (Dk. 77 Emir Ortakaya), Yusuf Cihat Çelik, Fofana, Cem Ekinci (Dk. 78 Mesut Can Tunalı), Amaral (Dk. 77 Barış Alıcı), Candeias, Tanque (Dk. 90 Atabey Çiçek)

Filenin Sultanları'na 'Üstün Hizmet Madalyası' teklifi! Filenin Sultanları'na 'Üstün Hizmet Madalyası' teklifi!

Altay: Eren Karataş, Salih Sarıkaya, İbrahim Öztürk, Sefa Özdemir (Dk. 84 Mehmet Yıldız), Özgür Özkaya, Ceyhun Gülselam, Zeki Yıldırım, Onur Efe (Dk. 77 Caner Baycan), Arda Gezer (Dk. 46 Ali Kızılkuyu), Tolga Ünlü, Paixao

Goller: Dk. 33 Tanque, Dk. 38 Cem Ekinci, Dk.83 Emir Ortakaya (Kocaelispor), Dk. 85 Zeki Yıldırım, Dk. 90+9 Paixao (penaltıdan) (Altay)

Sarı kart: Dk. 90+1 Mesut Can Tunalı (Kocaelispor) Dk. 90+10 İbrahim Öztürk (Altay)

Kırmızı kart: Dk. 74 Fofana ( Kocaelispor)