Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası başladı Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası başladı

TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta yer alan Kocaelispor, deplasmanda 1928 Bucaspor'a 1-0 yenildiği maçta Kocaelisporlu taraftarların yapmış olduğu kötü tezahürattan dolayı PFDK'ya sevk edildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"KOCAELİSPOR Kulübü’nün 15.03.2023 tarihinde oynanan BUCASPOR 1928-KOCAELİSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Alınan karar ile Kocaelispor'a deplasman yasağı geldi. Hodri Meydan'dan yapılan açıklama şu şekilde: 

DEPLASMAN YASAĞI

En son 03.03.2023 tarihinde yapmış olduğumuz uyarıya bugün bir yenisini daha eklediğimiz “SEYİRCİ YASAĞI” durumumuza istinaden, dün deplasmanda karşılaşmış olduğumuz Bucaspor müsabakasında Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kararınca çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle önümüzdeki ilk deplasmanımız olan Fethiyespor müsabakasına “DEPLASMAN YASAĞI” getirilmiştir.

KÜFÜR VE SAHA OLAYLARINDAN UZAK DURMAYA DAVET EDİYORUZ

“Deplasman müsabakalarında tarafımıza verilen tüm kredileri tükettiğimiz gibi, aynı şekilde iç saha müsabakalarımızda da hiç bir kredimiz bulunmamaktadır.” İç saha maçlarımızda da olası bir küfür, sahaya yabancı madde atılması, çirkin-kötü tezahürat ve olası taşkınlıkta, bir sonraki ev sahipliğini yapacağımız müsabakada da tarafımıza “SEYİRCİ YASAĞI” uygulanacaktır. Bundan sonraki süreçte tüm taraftarlarımızdan önümüzdeki oynayacağımız müsabakaların önemini bilerek hareket etmelerini istiyor, takımımızın şampiyonluk yolunda olduğu ve daha da kenetlenmemiz gereken bu dönemde; camiamızı sükunete, sakin olmaya, küfür ve saha olaylarından uzak durmaya davet ediyoruz. Bugünden itibaren tribünde kendini bilmezce hareket eden her kim olursa olsun, takımımıza ve tribünlerimize verdiği zararın karşılığını fazlasıyla alacaktır. Saygılarımızla.