Sarıyer maçıyla ilgili taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratla ilgili disiplin kuruluna
sevk edilen Kocaelispor'a aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4.kez gerçekleştirildiğinden dolayı PFDK tarafından 20 bin TL para cezası verildi.
 
5'İNCİSİNDE SEYİRCİSİZ OYNAMA

Kocaelispor, seyircisiz oynama cezasında sınıra dayandı. Uşak maçında da kötü tezahürattan ceza alınması durumunda, Pazarspor maçını seyircisiz oynamak durumunda kalacak. Özellikle 1461 Trabzon ve Karacabey gibi dişli rakiplerle oynanacak maçlar öncesinde taraftarın dikkatli olması bekleniyor.
 
Kocaelispor Kulübü'nden taraftara mesaj var: 

"Sizlerin de malumu olduğu üzere kulübümüz 2022 - 2023 sezonu süresince defalarca çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Türkiye  Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiştir.

Kocaeli Stadyumu'nda ev sahibi olarak oynadığımız Sarıyer müsabakasında vuku bulan çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle  bir kez daha PFDK'ya sevkimiz gerçekleşmiş, müteakiben ilgili ihlal bu sezon ev sahibi olarak oynadığımız müsabakalarda 4.kez tekrarlanması hasebiyle kulübümüzün para cezası ile tecziyesine karar verilmiştir.

Önemle belirtmek isteriz ki, sezonun geri kalanında iç sahada oynayacağımız müsabakaların herhangi birinde tekrar çirkin ve kötü tezahürat kapsamında PFDK'ya sevk edilmemiz durumunda aynı sezonda 5. kez ihlal olması nedeniyle kulübümüze iç sahada taraftarsız oynama cezası verilecektir.

Şampiyonluk yolunda tahammül edemeyeceğimiz tek husus; iç sahada taraftarımız olmadan müsabakalarımızı oynamaktır.

O yer de ÇEVRE FELAKETİNİN EŞİĞİNDE! O yer de ÇEVRE FELAKETİNİN EŞİĞİNDE!

Tüm yukarıda anlatılanlar sebebiyle kulübümüze bağlılığına en ufak tereddüt olmayan, kulübümüzün mevcudiyetinin yegane temeli olan taraftarlarımızdan bu andan itibaren sezon sonuna kadar en ufak bir çirkin ve kötü tezahüratta bulunmamasını ve kulübümüzü şampiyonluk yolunda oynayacağımız iç saha müsabakalarında asla yalnız bırakmamasını istiyoruz."