Saffet Sancaklı Kocaelispor için şehir büyükleri ile birlikte acil toplantı yapılmasını ve yönetime bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini kaydetti.

Kocaelispor’un eski futbolcusu ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 16.dönem olağan kongresinde katılımcı olarak yaptığı konuşmanın son bölümünde Kocaelispor için acil toplantı yapılması çağrısında bulundu.

Kurtuluş Kupası 'Ayak Tenisi Turnuvası' nefes kesti Kurtuluş Kupası 'Ayak Tenisi Turnuvası' nefes kesti

“Sözlerimi harfi harfine yazın” diyen Saffet Sancaklı “1992 senesinde  bu şerefli formayı giyerken, İspanya’nın en önemli dergilerinden Marka’da Kocaelispor kapakta yer aldı. Ne yazıyordu biliyor musunuz? İlk yarıları bitmiş liglerin lider takımlarını analiz etmişlerdi. Avrupa'da en çok gol atan en az gol yiyen lider Kocaelispor. Şimdi buradan çok önemli bir çağrı yapıyorum. Kocaelispor kimsenin oyuncağı değildir” dedi.

Sancaklı, “Her türlü imkana ve desteğe rağmen Kocaelispor içimizi kan ağlatarak küme düşmüştür. Bu hepimiz için büyük ayıptır. Kocaelispor’u önce 1.lige sonra Süper Lig’e çıkartmak lazım. Ben burada Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile oynayan Kocaelispor’u izlemek istiyorum. Sayın Valimizin önderliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanının ve kentin dinamiklerinin bir arada olacağı acil bir toplantı yapılmalı ve Kocaelispor’a müdahale edilmelidir. Kocaelispor kimsenin malı değildir. O arkadaşlarda bu toplantıya gelsin. Herkes elini taşın altına koymalı. Kocaelispor’u Süper Lig’e çıkartmalıyız” dedi.

Sosyal Medya'da sözleri ile polemik oluşturan Sancaklı'ya İzmitliler tarafından "Ortalarda gözükmeyen Saffet Sancaklı, seçim lafını duyunca gene ortaya çıktı" yorumları yapıldı.