Kocaelispor ligde kalma mücadelesi veren, bu ligin en zayıf ekiplerinden biri olan Menemenspor ile oynadı ve 2-1 lik skorla yenildi.

Müsabaka öncesinde zorlansak ta yeneriz şeklinde bir öngörüm vardı.

Futbol oyununun 3 sonuçlu olduğunu  bilerek izlemeye başladım.

Geçtiğimiz haftadaki gibi kötü isteksiz ve temposuz  bir ilk yarı izledim. Ligin en zayıf takımı olan rakibimiz 10. Dakikada sağ bekimiz Semih Karadeniz’in kafa ile yaptığı asist sonrasında yediğimiz golle soyunma odasına 1-0 yenik gittik.

İkinci yarıda yapılan değişikliklerle baskı kurduk. İlyas Kubilay’ın hareket getirdiği oyunla Bennur’un şık golüyle beraberliği bulduk rakip 1 puana razıyken defansımızın sağ beki, iki stoperi ve kalecimizin zincirleme hatası sonrasında 2. Golü yiyerek üst üste ikinci yenilgisizi aldık.

Bu yenilgi başkana yönetim kurulu üyelerine teknik heyete ve yeşil siyahlı formanın ağırlığını bilmeyen futbolculara yazar.

Çok büyük olasılıkla bu  ağır yenilginin ardından, artık kimse Mustafa Reşit Akçay’ın arkasında duramayacak sağlık sorunu yaşayan  teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ilen kısa zamanda yollar ayrılacaktır.  

Ancak,

Mustafa Reşit Akçay’ın gitmesi veya gönderilmesi yetmez. Kocaelisporluluk ruhunu bilmeyen,

Gümüşhanespor dağa çok  seven başkan da,

Trabzonspor fanatiği olan yöneticilerde,

Olağanüstü genel kurul kararı alıp bırakmalılar.

Devre arasında da menejerlerin  getirdiği üzerinden para kazandığı Kocaelispor kulübünün parasının boşa gittiği futbolcularla da yollar ayrılmalı.

Kocaelispor’u yönetemedikleri için sezon başında hatalı tercihlerle kurulan takım teknik heyet tercihi paraların boşa harcanmasına neden oldu. Ne yazık ki Kocaelispor borçlandırıldı. .

Bu kentin tutkulu futbol  seyirci de tribünlere gitmiyor.

Nasıl gitsin insanlar. Maça ayıracak paraları kalmadı. Parası olanlar için de o stada gidip feri dönmek tam bir işkence. 

Yazıktır, günahtır bu kentin spordaki tek markası Kocaelispor olmasına karşın hatalı yönetim nedeniyle her geçen gün değer kaybediyor.  

Gerçek Kocaelisporlular üzülüyor kahroluyor...

Çünkü başka  Kocaelispor yok...

Bu takımı bu kentin çocukları yönetmeli formasını bu kentin çocukları ve gak eden giymeli...

DIP NOT: Kocaelispor’un Yüksek Divan Kurulu var. Biran önce bu kurul toplanmalı. Gerçek Kocaelisporlular, eski futbolcular, eski yöneticiler, eski teknik direktörler ve taraftar temsilcileri bir araya gelip soruna çözüm üretmeli.