Siyaseten atanmış Kocaelispor Başkanı Engin Koyun’un aldığı hatalı kararla stadının zemininin değişmesi nedeniyle,

önce Derince ardından son 2 iç saha müsabakasını Darıca’da oynayan adeta göçebe hayatı yaşayan, kendi stadında henüz müsabakaya çıkmayan Kocaelispor kendisine yakışanı yapmaya devam ediyor.

Fethiyespor karşısında oyuna hızlı başlayıp 2-0 öne geçtik.

Ard arda 2 penaltı ile müsabakaya eşitlik geldi.

Devre biterken attığımız golle soyunma odasına moralli gitmenin getirdiği avantajı ikinci yarıda kullanan 4’üncü golü bulup rahatlayan yeşil siyahlı futbolcular 3’üncü golü kalelerinde görünce son dakikalar sıkıntılı geçti.

4 gol atıp maçı kazanmak güzel,

3 gol yiyerek maçı tamamlamak üzerinde çalışılması gereken bir olumsuzluk olarak gözlendi.

Çok bildiğini söyleyen teknik adamlığı kentte müsabakalar kazanılmasına karşın tartışılan Fırat Gül, bu soruna çare üretebilir mi?

Benim yanıtım hayır.

Çünkü,

Gol yememe konusunda çalışma yaptırma kapasitesi olsaydı zaten 3 gol yenmezdi.

Lider İskenderunspor’un deplasmanda golsüz berabere kalarak puan kaybettiği haftada kazanmamız tabi ki önemliydi.

Zorda olsa alınan 3 puanla zirve inadımız devam etti.

Değerli okurlar,

Mazinizde bir çok başarı varsa adınız Kocaelispor olunca geçen 9 haftalık zamanda zirveye oynamak ve yenilgisiz devam etmek futbol kamuoyunda normal olarak değerlendiriliyor.

İşte bu nedenle,

TFF 2. Lig’in çok üstünde futbolculardan oluşan bir kadronuz varsa bu sonuçlar normal olarak ele alınmalı.

Alınan galibiyet sonrasında eğer olağanüstü kongre kararı alınmasaydı yine protesto olurdu.

Alınan olağanüstü kongre kararı sonrasında başkana üçlü çektirilmesi olağanüstü kongre kararı sonrasında havanın yumuşamasından kaynaklandı.

Fethiyespor karşısında 4-3 lük skorla alınan galibiyet Kocaelispor’un kötü yönetildiği ve teknik adam sıkıntısı olduğu gerçeğini değiştirmedi değiştirmeyecekte.

Kocaelispor’un kötü yönetildiğini sadece ben belirtmiyorum.

Geçtiğimiz hafta yazdığım ”Engin Koyun nihayet kongre tarihini açıkladı” köşe yazımın altına yorum yapan Muammer Ademoğlu şöyle ifade etmiş…

“Gelenide gidenide Allah insan olduğunu unutturmasın. Gelene kadar insan geldikten sonra ne olduğu belli olmayan yaratık oluyorlar. Benim hakkımı ödemeyen kim ama kim olursa olsun Allah işini gücünü yoksun yok etsin köpeklere muhtaç etsin inşallah. Allah kapanmaz yara versin iyileşmeyen hastalık versin diye dua ediyorum. Allah şimdilik bu kadar insan varsa bu kadar”

Kocaelispor’dan alacağı olan emekçileri görüşmeye çağırıp,

“Size sadece ana paranızı verelim. Mahkemede kazandığınız diğer alacaklarınızı vermeyelim” diye mahkemenin verdiği karara bu şekilde değerlendirmede bulunmak kulübün nasıl yönetildiğinin çok net göstergesi olarak öne çıkıyor.