AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de katıldığı AKP İl Kongresi'nden sonra toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Tüm Kocaeli halkına muhabbetleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum. Bizde görev almak ateşten bir gömlek giymek demek. Hizmette görev almak zorluklara, fedakarlıklara talip olduğunu bilmelidir.

Kocaeli asla ihmal edilmemesi gereken illerimizden. Türk ekonomisinin gurur kaynağıdır.

Eğitimde toplam yatırım bedeli 704 milyon lirayı aşan Kocaelimizin hizmetine sunuyoruz. Sağlıkta 400 yataklı Gebze Fatih devlet hastanesi'ni, Gölcük Sağlık kompleksini, Gölcük Devlet hastanesi ek hizmet binasını, 112 acil hizmetleri istasyonunu bugün hizmete açıyoruz.

Gençlik ve sporda 153 milyon liralık bir yatırımla 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu'nun resmi açılışını bugün yapıyoruz. Aslında 3 yıl oldu resmi maçlar yapılıyor. 3 sezondur futbol maçlarının oynandığı bu muhteşem stadın resmi açılışını bugün yapmak nasip oldu.

Belediyelerimiz hemşehrilerine hizmet ediyor. Büyükşehir belediyemizin tamamladığı 1 milyar 170 milyon liralık yatırım ve proje Kocaelimize hayırlı olsun.

İlçe belediyelerimiz önemli hizmetler gerçekleştirmiş. Emeği geçen kurum ve belediyeleri gönülden tebrik ediyorum

Kocaeli özel sektör yatırımlarında da farkını ortaya koyuyor. Bizler de müteşebbislerimizi her alanda destekliyoruz. Sorunlarına çözüm üretiyoruz. Yeni sanayi tesislerimizle üretim alt yapımızı güçlendiriyoruz.

Bugün de Gebkim OSB'de 3 fabrikanın resmi açılışı, 3 fabrikanın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Kimyada 1.2 milyar liralık bir yatırımın Kocaeline kazandırılması heyecanını yaşıyoruz.

Üretim tesisleriyle Kocaeli Türk ekonomisinin gurur kaynağıdır.

Bahanelere sığınmadan, yorulmadan belediyelerimiz hizmet yapmaya devam ediyor.

İş dünyasının meselesini kendi meselemiz olarak görüyor, sıkıntılarına çözüm arıyoruz. Bir ülkeye sevginin ölçüsü yapılan hizmettir. Hizmete dönüşmeyen sevgi kuru bir hamaset olarak kalır.
Özellikle salgın döneminde batı toplumundaki adaletsizlikler daha çok ortaya koydu.

Bu ülkenin potansiyelini bilen çok iyi bilen girişimcilerimiz şeamet tellallarına kulak asmadan Türkiye'nin aydınlık geleceğine yatırım yapıyor. Hayallerimizi önce projelere, projelerimizi de zaman içinde tek tek gerçeğe dönüştürüyoruz. Ne yapıyorsak Türkiye için yapıyoruz
Bu asır Türkiye'nin yıldızının daha da parladığı bir yıl olacaktır.

Büyükşehir, mobilya söz konusuysa CDF'den vazgeçemiyor! Büyükşehir, mobilya söz konusuysa CDF'den vazgeçemiyor!

.

.