Kocaeli’de iki gün etkili olan kar yağışı sona erdi. Ancak Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre hafta sonu kar daha kuvvetli ve uzun süreli geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yeni hava durumu raporuna göre Kocaeli'de etkili olan kar yağışı kısa bir süre için ara verdi. Bugün kent genelinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Hava sıcaklığı en yüksek 7 derece olacak.

Ancak yapılan açıklamada, yarından itibaren haftasonu boyunca Kocaeli yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

Yarın kent genelinde karla karışlık yağmur, kentin yükseklerinde ise kar yağışı bekleniyor. Hafta sonu ise kent genelinde yoğun kar yağışı etkili olacak. Hava sıcaklığı 1 dereceye kadar düşecek. Kar yağışının pazartesi günü de devam etmesi bekleniyor.

Cuma günü (21.01.2022) sabah saatlerinden sonra kuvvetli yağmur olarak başlayacak yağışın kuvvetini azaltarak akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur şeklinde olacağı, günün en düşük ve en yüksek hava sıcaklığının da 3 / 11 derece olacağı tahmin ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!' Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!'

Cumartesi günü (22.01.2022) parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı ve kar yağışının yer yer yoğun olacağı, günün en düşük ve en yüksek hava sıcaklığının da 1 / 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü (23.01.2022) parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği ve kar yağışının yer yer yoğun olacağı, günün en düşük ve en yüksek hava sıcaklığının da -2 / 1 derece olacağı tahmin ediliyor.

Cumartesi ve Pazar günü gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don hadiseleri ile kar yağışı nedeniyle ulaşımda meydana gelebilecek aksaklıklar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmekte.