Milliyetçi Hareket Partisi Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu ile Kadın Kolları Başkanı Emine Babuccu; ortak bir basın açıklaması gerçekleştirerek Körfez Devlet Hastanesi'nde ki eksiklikleri dile getirdi.

Saadet İzmit 5. Olağan Kongresi büyük bir heyecanla gerçekleştirildi Saadet İzmit 5. Olağan Kongresi büyük bir heyecanla gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu ile Kadın Kolları Başkanı Emine Babuccu; ortak bir basın açıklaması gerçekleştirerek Körfez Devlet Hastanesi'nde ki eksiklikleri dile getirdi. Devlet Hastanesi'ne yatırımın yapılmadığını belirten Zeki Gürsu; 'Körfez Üvey Evlat mı?' sorusunu sorarak; yetkilileri göreve davet etti.

GÜRSU; " VATANDAŞIMIZ HİZMET ALAMAMAKTADIR'

Körfez Devlet Hastanesi'nin belediyenin MHP'de olduğu dönemde yapıldığını ve o günden bu güne kadar prefabrike binada hizmet verdiğini belirten Gürsu, "Körfez İlçemizde bir çok ilimizin nüfusundan daha fazla nüfus yaşamaktadır. Türkiye ortalamasının üzerinde nüfus artışı olmaktadır. Ülke ekonomisine ciddi katkısı olan katma değer üreten bir ilçe olmasına rağmen maalesef ilçemize gerekli Kamu yatırımları yapılmadığı için vatandaşımız hizmet alamamaktadır. Bunun en çarpıcı örneği sağlık alanında görülmektedir. Körfez Belediyesinin MHP de olduğu dönemde yapılan Körfez Devlet Hastanesi Hala prefabrik binada hizmet üretmektedir. İlçemizin 36 mahallesi bulunmaktadır. 2019 verilerine göre 169. 304 nüfusu bulunmaktadır. Bu nüfus gün içerisinde 200 bini aşmaktadır. Türkiye ortalamasının üzerinde nüfus artışı olmaktadır. Bu nüfusun 85.370 erkek, 83.934 kadından oluşmaktadır. Nüfusun % 50,42 erkek, %49,58 kadınlardan oluşmaktadır."dedi

BABACCU, 'KADIN DOĞUM UZMANI YOK'

Kadın Kolları Başkanı Emine Babuccu ise, Körfez Devlet Hastanesinde uzun zamandı Kadın Doğum Uzmanı bulunmadığını belirterek, " Körfez Devlet Hastanesinde Kadınlarımızın sağlığını ilgilendiren servis uzun zamandır doktor yokluğundan kapalıdır. İlçe nüfusumuzun Yüzde 49,58 Kadınlarımız oluşturmasına rağmen Körfez Devlet hastanesinde Kadın doğum servisi yaklaşık üç aydır kapalıdır. Hasta kabulü yapılmadığı gibi doğumda gerçekleştirilmemektedir. Körfez halkı üvey evlat mı. İlimizde bir çok kadın doğum uzmanı bulunmasına rağmen Sağlık müdürlüğü neden kadın doğum uzmanını Körfez Devlet Hastanesinde görevlendirmez. Körfezde yaşayan ve nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın mağdur edilir. Sağlıkları riske atılır. Başhekim ve İl Sağlık Müdürü Hastanemizdeki Kadın doğum uzmanı olmadığını ve bu nedenle servis kapatıldığını neden görmezden gelir. Yetkililerden sorularımıza cevap beklediğimiz gibi Acilen Hastanemize kadın doğun uzmanı görevlendirilerek kadınlarımızın mağduriyeti giderilmelidir."dedi.