Korona virüs salgınına karşı önlemlerin alındığı Körfez’de, engelli vatandaşlar için kullanılan nakil aracı yeni normalleşme sürecine hazırlandı.

Sağlık kuruluşları başta olmak üzere, rehabilitasyon merkezlerinin açılmasıyla birlikte Körfez Belediyesi ‘engelli nakil aracı’ da vatandaşların hizmetine açıldı. Tekerlekli sandalye kullanması zorunlu engelli bireyleri, sağlık kuruluşlarına taşıyan nakil aracında, tüm önlemler alınarak dezenfeksiyon işlemi yapıldı.

6'Lı masa toplantı sonrası ortak açıklama yayımladı! 6'Lı masa toplantı sonrası ortak açıklama yayımladı!

HOŞ GELDİN BEBEK

Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen, Korona virüs tedbirleri kapsamında ve sosyal hareketliliği azaltmak adına durdurulan ‘hoş geldin bebek’ projesi, normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte tekrar hayata geçti. Yeni doğan bebekler için hazırlanan bakım çantaları, vatandaşların da talep etmeleri durumda ailelere ulaştırılıyor.

TALEPTE BULUNANLAR YARARLANABİLECEK

Yetkililer; vatandaşların 0262 500 00 50 numaralı çağrı merkezini arayarak, talepte bulunmaları durumunda ‘hoş geldin bebek' bakım çantalarından yararlanabileceklerini belirtti.