Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrasında bölgeden döner dönmez ilçedeki belediyeye ait tüm binalar için risk analizi yapılması talimatı vermişti. Hızlı bir şekilde başlatılan çalışma kapsamında riskli raporu verilen Tütünçiftlik Ağadere Caddesi girişindeki belediyeye ait eski hizmet binası da dün ekipler tarafından yıkıldı.

MEYDANA DAHİL EDİLDİ

Körfez Belediyesi tarafından Tütünçiftlik’te yapımına başlanan Kent Meydanı projesi kapsamında da yıkılması planlanan bina, riskli raporu sonrasında da hızlı bir şekilde yıkılarak alan meydan çalışmasına dâhil edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkım bir günde tamamlandı ve hafriyat kaldırma çalışmalarına başlandı.

HIZLI BİR ŞEKİLDE ATACAĞIZ

Pazarcık’ta Kocaeli Çarşısı yükseliyor Pazarcık’ta Kocaeli Çarşısı yükseliyor

Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma, herhangi bir aksilik yaşanmadan tamamlandı. Başkan Şener Söğüt, ilçe genelindeki belediyeye ait tüm kamu binaları için risk analizi yaptırdıklarını belirterek, “En ufak bir risk görürsek, gereken adımı hızlı bir şekilde atacağız” dedi.