Körfez Belediyesi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında ilahiyatçı-yazar Karataş’ı Körfezlilerle buluşturdu. Etkinliğe ilgi büyük oldu.

Körfez Belediyesi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında ilahiyatçı-yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı Körfezlilerle buluşturdu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Ensar Vakfı ile birlikte düzenlenen programa; Başkan Şener Söğüt, Başkan yardımcıları Osman Yurt ve Levent Yılmaz, Ensar Vakfı Körfez Şube Başkanı Özcan Efe ve yönetimi, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

DİNLEDİLER

NAMAZ VE ORUCUN ÖNEMİ

Körfez Belediyesi tarafından sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak da verdiği programda alkışlar ile birlikte sahneye çıkan Prof. Dr. Mustafa Karataş, davetlilere öğüt verici nitelikte anlatımlarda bulundu. En önemli şeyin iman olduğunu namaz ve orucun imanı artıran ibadetler olduğunu söyleyen Karataş, dünyevi hayatının geçici olduğunun altını çizdi. Yaklaşık 1 saat süren söyleşi, Karataş’ın yaptırdığı dua ile sonlandı.

PLAKET

RUHUMUZU DA DOYURDU

Gözden kaçırmayın

Bir okul, 1500 öğrenci, 1700 pet şişe, 200 kilo atık! Bir okul, 1500 öğrenci, 1700 pet şişe, 200 kilo atık!

Program sonunda Karataş’a plaket takdim eden Başkan Söğüt, “Ramazan etkinlikleri kapsamında hocamızı sizlerle buluşturduk. Zaten kendisinin ne kadar sevildiği de salonun hınca hınç dolmasından belili. İftarda hepimiz karnımızı doyurduk, iftar sonrası da sağolsun hocamız gönlümüzü, ruhumuzu doyurdu.” İfadelerini kullandı. Ensar Şube Başkanı Özcan Efe de Karataş’a çiçek takdim etti.

SALON

SALON (2)