Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 kente etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından Körfezliler de yardım için seferber oldu. Kızılay’ın kan bağışı çağrısı sonrasında Körfez Belediyesi de anonslar ve sosyal medya ile vatandaşları kan bağışına davet ederken, duyarlı vatandaşlar da kurulan kan alma merkezlerinde kan bağışında bulundu.

KAN BAĞIŞINA KOŞTULAR

Körfez’de 100 Sporcuya Yeni Kuşak Körfez’de 100 Sporcuya Yeni Kuşak

Deprem bölgesinde soğuk hava şartları da göz önüne alınarak acil ihtiyaçlar için gıda, kıyafet ve temizlik malzemeleri ile ilgili de yardım kampanyası başlatıldı. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde kurulan Koordinasyon Merkezi’ne vatandaşlar kullanılmamış Battaniye, yağmurluk, uyku tulumu, mont, polar, kışlık bot ve ayakkabı, atkı-bere, temizlik malzemeleri gibi yardımlarını getirebilecek.

YARDIM MALZEMELERİ TOPLANIYOR

Her gün sabah saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında vatandaşlardan gelen malzemeler alınarak hızlıca bölgeye ulaştırılması için planlama yapılacak. Başkan Şener Söğüt de vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, “Birlik ve dayanışmayla ile yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremin acısını en iyi bilen bir bölge olarak, elimizden gelen fazlasıyla depremzedelerimizin yanında olacağız” dedi.

YARDIM TOPLAMA