“Koronavirüsten sonra; tamamen aynı yaşam koşullarına dönmek mümkün değil” diyor bilim insanları. Hayatımızda pekçok konuda belki de bu doğru ama ağız tadımız ve lezzetler için aynı şey söylenemez. Eski dost sohbetlerinde kurulan masalar bundan böyle belki sosyal mesafe ve maske ile olacak. Ama yiyeceğimiz tadacağımız lezzetler kaldığı yerden devam edecek.

İşte İzmitlilerin yakından tanıdığı bir isim: Soner Usta da koronavirüs sürecinde mecburen ara verdiği birbirinden leziz meze hizmetine kaldığı yerden yeniden başladı.

Yıllardır Kapanönü’nde, evinize giderken uğrayıp aldığınız ve beğenerek afiyetle yediğiniz Soner Usta’nın Çeşnigarı; çeşit çeşit birbirinden leziz ve ekonomik mezeleri / garnitürleri, 3 ay aradan sonra yeniden İzmitliye sunmaya başladı.

15 TL'den başlayan ekonomik fiyatlarıyla envai çeşit soğuk meze: Arnavut Ciğeri, barbunya pilaki, humus, rus salatası, patlıcan ezmesi, acılı ezme, közlenmiş patlıcan salatası, haydari, fava, ıspanak borani, havuç borani, kabak tatlısı ve kelle kebap ve daha devamı var... 

Kapanönü Meydanı'ndan geçerken Soner Usta'nın Çeşnigarı'ndan ayaküstü satın alabileceğiniz birbirinden leziz mezeler için detaylı bilgi almak isterseniz 0 537 403 04 10' nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

İzmit'in 50'li yıllarının renkli kimliklerinden rahmetli Kazım Uslu'nun oğlu Soner Usta'nın tüm dost ve müşterilerine selamı var.

SONER USTA KİMDİR? BABASI KAZIM USLU KİMDİR?

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda kadın sağlığını destekleyen festival Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda kadın sağlığını destekleyen festival

Soner Usta, eski İzmitlilerin çok yakından tanıdığı; Kapanönü'nün en renkli simalarından biri olan rahmetli Kazım Uslu'nun oğlu. 1954'ten vefatına kadar tam 54 yıl boyunca Kapanönü'nde gazete bayiliği yapan babası Kazım Uslu ile birlikte İzmit'in tüm anekdotlarını biriktirmiş bir kimlik Soner Usta.

Cebir İşhanı girişinde kendi yaptığı  soğuk mezeleri  satmayı sürdüren Soner Uslu 10 yaşından itibaren babasıyla birlikte aynı yerde aynı işi yapmış.  Soner Usta o dönemleri şöyle anlatıyor: “Babam 1954’da gazete satmaya başladığında, burada günlük gazeteler yerlere serilirdi. Her sabah erkenden bölgedeki tüm esnaf ve vatandaşlar  gelir yere serili gazetelerden alırdı.  Biz başında olsak da olmasak da parasını bırakırdı. Babam ayrıca, gazetelerin bir bölümünü de abonelere kendi dağıtırdı. Ev ve işyerlerine tek tek kendisi veya biraz büyüyünce ben götürürdüm” 

İzmit'in renkli kimliklerinden rahmetli Kazım Uslu’nun 2006’da vefat ettiğini, kendisinin ise bir süre devam ettirdiği gazete bayiliğini bırakıp soğuk meze işine girdiğini anlatan Soner Usta ürünlerinde oldukça iddialı.

7x24 Kocaeli olarak, kendisinin uzun yıllar -sağlıkla- İzmitliye birbirinden güzel lezzetleri ulaştırmaya devam etmesini diliyoruz.