Koronavirüs nedeniyle ertelenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı bugün yapıldı. ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 merkezde düzenlenen sınavda 451 bin 272 aday yarıştı.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sona erdi. ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla yapılan sınav, saat 10.15'te başladı. Sınav binalarında ve salonlarda koronavirüse karşı tedbirler alındı. 

Binalar sınav kapsamında dezenfekte edildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında binalar sınav öncesi detaylı olarak temizlendi ve dezenfekte edildi. Sınav binalarının bahçelerine, adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmadı. Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirmeler yapıldı.

Bina girişinde maske ve el dezenfektanı dağıtıldı

Araç kış hazırlığı nasıl yapılmalı? Kış lastiği değişimini yaptınız mı? Araç kış hazırlığı nasıl yapılmalı? Kış lastiği değişimini yaptınız mı?

Bina girişinde adaylara el dezenfektanı uygulandı, maske ve el dezenfektanı dağıtıldı. İsteyen adaylar, kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girdi.Giriş belgeleri ve kimlik kontrollerinin temas olmadan yapılması sağlandı. Sınav evrakını dağıtan görevliler lateks eldiven kullanırken, adaylar sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabildi.

Sınav sonuçları

Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verilen sınavın sonuçları, 7 Temmuz'da açıklanacak.