"Hayat, siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir."

-John Lennon.

COVID - 19 salgını ile hayata bakış açımızın değiştiği kesin; salgın süresince yaşadıklarımız ve edindiğimiz alışkanlıklar bundan sonraki hayatımızı değiştirecek etkiler bırakabilir. Birkaç ay önce bir virüsün günlük hayatımızı bu kadar farklılaştıracağını büyük ihtimalle çoğumuz tahmin etmiyorduk.

Yaşadığımız sıkıntılı dönem içerisinde her birimiz Corona’nın hayatımıza yansımalarını izledik ve deneyimledik. Ancak, insanı en çok korkutan şey, belirsizliktir. Sürecin ne zaman biteceği, bittikten sonra neler yaşayacağımız…

İnsan beyni temel modelleri sonsuz şekillerde bükebilir, bildiklerini başkalaştırabilir. Yokluk, eve kapanma, kısıtlanma, evden çalışma süreçleri pek çok yaş grubu için daha önce deneyimlemediği ve sonrasında yaşama ne gibi etkileri olacağını bilmediği bir süreçtir.

KORONA BİZE NELER ÖĞRETTİ...

Kontrollü birliktelikler yaşamak (sevdiklerimizle dolu).

Sadeleşen hayatlar.

Farkındalığın yükselmesi.

Sevdiklerine, sağlıklarına ve kişisel duruşlarına daha fazla önem vermek.

Önceliklerini çekirdek ailelerinin konforu ve refahı üzerinden sürdürmek.

Doğa ile daha barışık yaşamak istemek.

Doğa ile ters düşmenin, doğanın kırmızı çizgilerine saygısızlık etmenin insan yaşamına negatif etkileri olduğunu düşünmeye başladık hepimiz. Sağlık, sadeleşme ve sosyal sorumluluk konularında daha fazla hassas olmaya başladık.

HOŞGELDİN KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT...

Şimdi konu başlığımıza yani MODA’ya yavaş yavaş geçelim :)

Hiç kuşkusuz bu süreçte hepimiz evlerimizde kendi modamızı yarattık. En rahat kıyafetlerimizle şık olmaya çalıştık .Neler giydik bu süreçte gelin biraz göz atalım...

EŞOFMAN MODASI

Eşofman rahat olması nedeniyle yıllardır ev modunun vazgeçilmez parçalarındandır. Korona karantina günleriyle birlikte farklı tasarım ve modelleriyle eşofmanlar da böylelikle ev modasında en çok tercih edilen kıyafetlerden biri oldu. Hatta o kadar ki eşofman satışlarında artış olduğu iddia ediliyor. Korona günlerinde eşofman modasında; Sweatshirtlü, büstiyerli ve braletli takımlar en popüler modeller arasında yer alıyor.

ŞIK KIYAFET MODASI

Korona günlerinde bir de böyle bir moda var. Evde güzel giysiler giyip, makyaj ve saç yapıp dolaşmak. Giyinmeyi ve makyaj yapmayı her daim seven kadınlar, evde kaldıkları bu dönemde özlemlerini bu şekilde gideriyor diyebiliriz. Aslında bu akım psikologlar tarafından da onaylanmış bir durum. Çünkü giyinip, süslenmek ve kendine özen göstermek kadınların kendini psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlıyor. Bu akım kanıtlanmış bir gerçek!

İnsanların evde daha fazla vakit geçirmesi, internet üzerinden yapılan alışverişleri de tetikledi. Sağlığa yönelik endişeler ve evde kalma zorunluluğu, bazı ilkleri de beraberinde getirdi. Bir kesim online alışverişle ilk defa tanışırken, bir başka kesim ise daha önce online alışveriş yapmadığı kategorilerde de alışverişe başladı. Bu anlamda korona virüs bazı ilkleri de beraberinde getirdi. Bu durumun kalıcı bir alışkanlığa dönüşeceğini ve salgın sonrasında da süreceğini düşünüyorum.

HOŞGELDİN KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT...

ŞIKLIĞINIZ HEP SİZİNLE OLSUN…

SEVGİYLE KALIN…