Kocaeli Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Atıf Ural, dün 90 yaşında hayatını kaybetti. Yaşlılığa bağlı sebeplerle hayatını kaybeden Prof. Dr. Ural için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda tören düzenlendi.

Törenin ardından cenazesi Gölcük'e götürülen Prof. Dr. Atıf Ural, ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ulaşlı Mezarlığında toprağa verilecek.

Düzenlenen törene KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, fakülte dekanları, akademisyenler, akademik ve idari personel, Ural Ailesi ve üniversite çalışanları katıldı.

“Emanetine en iyi şekilde sahip çıkacağız”

Törende konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Üniversitemizin Kurucu Rektörü Sayın Prof. Dr. Atıf Ural hocamızın bıraktığı emanetine en iyi şekilde sahip çıkacağız. Kendisi üniversitemizin bugünlere gelmesine vesile olan ender bir insandı. Kocaeli ve Kocaeli Üniversitesi önemli bir değerini kaybetmiştir. Hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve tüm Kocaeli Üniversitesi mensuplarına baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı! Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı!

155041216-1690794858