Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 24’üncü Olağan Genel Kurul’unda ilk gün tamamlandı.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 24’üncü Olağan Genel Kurul’u başladı. Mevcut başkan Mustafa Taşpınar’ın aday olmadığı ve 2 gün sürecek olan seçimlerin ilk gününde konuşmalar gerçekleşti.

ODA ÜYELERİ KATILDI 

Oda binasında gerçekleşen genel kurula Sanayi  ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, TMMOB Genel Saymanı Mustafa Levent Demiröz, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Kemal Altuner, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti İl Başkan Vekili Ayşegül Babacan, CHP İl Saymanı İsmet İşeri, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli Ziraat Odası Başkanı Özgür Yılmaz ve oda üyeleri katıldı.

DÖRT ADAYLI SEÇİM

Genel kurulun divan başkanlığı Mustafa Levent Demiröz, katip üyeliklerini ise Gülüm Köseoğlu, Mümtaz Atmaca, Yasemin Şencan, Mehtap Ayar gerçekleştirdi. 2 bin 80 üyeli Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçiminde Etkin Grup Adayı Tülin Keçeci Güngör, Değişim Grubu Adayı Taner Öner, Diyalog Grubu Adayı Özcan Çakır ve Meslekte Birlik Grubu Adayı Murat Korkmaz yarışacak. En çok oyu alarak 7 kişilik yönetime giren isimler kendi aralarında başkan adayını seçecek. Seçimde 7 kişilik yönetim, 3 kişilik denetim, 5 kişilik disiplin ve 30 kişi de üst kurul delegesi seçilecek. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

''ÜLKEMİZ ADINA UMUT VERİCİ DEĞİL''

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Taşpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana pandemi ile mücadele ettik. Meslek yasamızda 30 yılımızı doldurduk. Gelişen olaylar ülkemiz adına umut verici değil. Gıda ve enerjideki yüksek faaliyetler, özelleştirmeleri tarımdaki çöküş ekonomiyi darboğaza sürüklemiştir. İşsizliğin artması ve gelir düzeyinin azalması çöküşü hızlandırmış ve geleceğimiz adına umut ışıklarını yok etmiştir. Tüm gelişmeleri yakından takip ederek, odamız meslektaşlarımızı yarınlara güvenle taşımaktadır.

''KDV ORANI YÜZDE 8’E İNDİRİLMELİ''

Pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermeyerek çalışmalarına devam eden meslektaşlarımız, meslek hayatına katkı sağlamıştır. Bu süreçte yüz yüze eğitimlere ara verdik ama online eğitimleri tamamladık. Mesleğe ve meslektaşlarımıza değer katmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Mesleki sorunların çözümü için yasal düzenlemeler gerekmektedir. Haklı taleplerimizi karşılamak için yetkililerden çözümler bekliyoruz. KDV oranı yüzde 8’e indirilmeli. Mali tatilin yeniden düzenlenmesi gereklidir” dedi.

“BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZIN ARKASINDA DURACAĞIZ”

Adaylar arasında ilk olarak konuşan Meslekte Birlik Grubu Başkan Adayı Murat Korkmaz, “Seçime girecek meslektaşlarımıza başarılar diliyorum. 1973 yılı İzmit doğumluyum. İzmit Lisesi mezunuyum. Yıldız Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Kocaeli’de Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği, hiçbir ideolojiye hizmet etmeyen apolitik bir dernektir. Güzel bir hikayenin son satılarını yazmak için çok çalışıyoruz. Meslekte birlik gurubu olarak meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Tarafsız ve mesleki kalitenin artması adına kararlar alacağımıza söz veriyoruz. Bağımlı ve bağımsız bütün meslektaşlarımıza dokunacağız. Seçilen arkadaşlarımız ile uyum içinde çalışmaya söz veriyoruz. Siyasi otoritelerin odamıza müdahale etmeyeceğine söz veriyoruz. Haklılığına inandığımız bütün meslektaşlarımızın arkasında duracağız. Oda gelirlerini maksimum seviyede arttırıp oda giderlerini minimum seviyeye düşüreceğiz. Geçmiş dönemde birçok vaat ile göreve gelen grupların sözlerini yerine getiremeden yine göreve talip olmasını sizlerin takdirine bırakıyorum” dedi.

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Etkin Grup adına konuşan Başkan Adayı Tülin Keçeci, “33 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Bizler 3 yılda bir toplanarak olağan genel kurullarımızı yapıyoruz. Meslek hayatımda oturduğum her koltuğun hakkını vererek çalıştım. Bir kez daha hayata gelsem yine muhasebeci olurdum. Odamızın ihtiyaçlarını ve mesleğin sorunlarını biliyorum. Gerek meslek gerekse yöneticilikte büyük deneyimler ve dostluklar biriktirdim. Bu sorunları çözmek adına ve odamıza aidiyet kültürünü oluşturmak adına aday oldum. Hak ettiğimiz mesleki itibarı almak için aday oldum. Genç meslektaşlarımızın yaşadığı zorlukları biliyorum. Yeni ruhsat alan arkadaşlarımızın yanında olacağımızı söyledim. Hakkımız olan arabuluculuk, uzlaşmacılık gibi alanlarda da söz sahibi olmak istiyoruz. Ekibimize güveniyorum. Mesleğine sahip çıkan ve tecrübeli arkadaşlardan oluşturduk. Bizim için eğitim olmazsa olmazımızdır. İleriyi görüp ilgili alanların eğitimine şimdiden başlayacağız. Sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık verip çalışacağız. Hafta için her gün saat 09:00 ile 11:00 arası oda da bulunmayı size tahattüt ediyorum. Mesleğine sahip çıkan herkese kapımız açık” dedi.

“BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”

Güçlü Diyalog adına konuşan Başkan Adayı Özcan Çakır, “2020 yılı başlarından itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan küresel salgın birçok can kaybının yaşanmasına neden oldu. Hepsine Allah rahmet eylesin. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız bu süreçte bir çok sıkıntı yaşadı ve alınan kararların odak merkezi oldu. Önemli ve zor bir mesleği icra ediyoruz. Meslektaşlarımız arasında dayanışmaya ve odamıza ihtiyacımız var. Yönetim kurulları şikayet etme değil problem çözme alanlarıdır. Sizlerle birlikte çalışarak başarılı olacağız. Yönetimde eşitlik, denetimde şeffaflık ve disiplinde adalet ilkemizden asla taviz vermeyeceğiz. Olayları kişiselleştirmeden çözüm odaklı çalışacağız. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. Eğitimleri Sakarya’da değil kendi odamızda yapacağız” şeklinde konuştu.

“DEĞİŞİMİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Son olarak Değişim Grubu adına konuşan Başkan Adayı Taner Öner, “1971 yılında Üsküdar doğumluyum. Gebze’de mesleki faaliyetlerimi sürdürmekteyim. Oda da uzun yıllardır çeşitli organlarda görev yapmaktayım. Bugün salonda güzel bir enerji var. Güzel bir seçim süreci olduğunu düşünüyorum. Bu yapının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Mesleğin ve meslektaşların sorunlarını biliyorum. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda önemli birikimler elde ettik. Değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Biz mesleğimizi çok seviyoruz. Yol uzun ve yıpratıcı. Konuşmaya değil icraat yapmaya geliyoruz. Bu bayrağı nasıl daha ileriye taşıyabiliriz düşüncesi ile aday olduk. Bugüne kadar yapılanları unutup kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Biz SMS atarken herkese attık. Kimseyi ötekileştirmedik. Kocaeli’nin en büyük ve en güçlü örgütüyüz. Bu gücümüzü kamuoyuna yansıtamıyoruz. Genel sorunlarımızdan birisi de haksız rekabet. Bu konunun çözüme kavuşması çok zor. Bir şekilde işleri kılıfına uyduruyorlar” ifadelerini kullandı.

4 ADAYLI SEÇİM

Mevcut Başkan Mustafa Taşpınar’ın yeniden aday olmadığı seçimde, Etkin Grup Adayı Tülin Keçeci Güngör, Değişim Grubu Adayı Taner Öner, Diyalog Grubu Adayı Özcan Çakır ve Meslekte Birlik Grubu Adayı Murat Korkmaz yarışacak. 

ETKİN GRUBUN LİSTESİ

ETKİN Grubun Başkan Adayı olan Tülin Keçeci Güngör’ün yönetim kurulu listesi;
YÖNETİM KURULU
Tülin Keçeci GÜNGÖR,
Serhat KAYA,
Hasan MALO,
Ali YAZICI
Ramazan ARSLANTAŞ
Ayşe IŞIK
Ahmet Mert GÜRPINAR
DENETİM KURULU
Şenay SOYULMAZ
Ercan AKTAN
Zerrin SUBAŞI
DİSİPLİN KURULU
Hakan BIÇAKÇI
Arif İPEK
Abdullah TAŞPINAR
Hatice İLTER
Rahmi CANBAZ

DİYALOG GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

Diyalog Grubu Başkan Adayı olan Özcan Çakır’ın yönetim kurulu listesi;
YÖNETİM KURULU
Özcan ÇAKIR,
Ahmet Erdinç PERTEV,
Hilmi REKA,
Engin EROĞLU,
Ebru Yüksel ÖZDEMİR,
Meryem ÇELİKER,
Ümit ALTINTAŞ,
DİSİPLİN KURULU
Mehmet EMEK,
Dayimi GÜMÜŞ,
Ali Osman AĞIL,
Serpil DONAT,
Emre AYDINOĞLU,
DENETLEME KURULU
Cemalettin KÖKSAL
Şule SÜSLÜ
Ercan ÖZTOPRAK

MESLEKTE BİRLİK GRUBU

Meslekte Birlik Grubunun Başkan Adayı Murat Korkmaz’ın yönetim kurulu listesi;
YÖNETİM KURULU

Gözden kaçırmayın

EGM 2022 terfi listesini yayınladı EGM 2022 terfi listesini yayınladı

Murat KORKMAZ
İlhan KAHRİMAN
Yüksel UZUNER
Yasin ÖZTÜRK
Abdülkadir ANIK
Fatih BERBER
Emin DEMİR
DENETİM KURULU
Ayşegül BAKAL
Oktay YAVUZ
Sezgin RAŞİTOĞLU
DİSİPLİN KURULU
Erhan AYAR
Taner KAYA
Nazır ESİRCİ
Bülent GÜLTEKİN
Ali ZEYTİN

DEĞİŞİM GRUBU LİSTESİ

Değişim Grubunun Başkan Adayı Taner Öner’in yönetim kurulu listesi;
YÖNETİM KURULU
Taner ÖNER,
Volkan DİŞLİ,
Ahu Arzu YÜCEL,
Ayça Güngör KOÇ,
Kutlay ÖZER,
Sinem KAYAHAN,
Derya Öztürk ASLAN,
DİSİPLİN KURUMU
Sibel Uysal KENAN,
Özcan BÜLBÜL,
Gülcan Kaplan ULUTUNA,
Hamza KARAGÜLLE,
Vasıf Ünal KARAKADILAR,
DENETİM KURULU
Gönül ÇELİK,
Murat DOĞRU,
Cafer Teyyar DEMİRDAŞ,