Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit ilçesi İZAYDAŞ yolu üzerindeki Solaklar Mezbahası’nda kurban kesimi gerçekleştiriliyor.

İZAYDAŞ yolu Solaklar mevkiinde bulunan kesimhane Kurban Bayramı’nda vatandaşlara hizmet veriyor. Toplam 4 bin 300 metrekare yapı alanına sahip olan modern mezbahada, uzman kasaplar tarafından dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak teknolojik techizatlarla aynı anda daha fazla kesim yapılıyor.

KESİM BÖLGESİNE 1 KİŞİ ALINIYOR

Kesim yaptırmak isteyen vatandaşların bekleme alanında misafir edilirken kesim bölgesine ise kurban vekâletini almış 1 vatandaş ile kesim hizmeti veriliyor. Ayrıca kesim sonrası kurbana ait bölümler için gerekli olan poşet, naylon torba ve çuval, Büyükşehir Belediyesi’nce ücretsiz olarak vatandaşlara veriliyor.

Engelli bireyler 7 sanat dalında eğitim alacak Engelli bireyler 7 sanat dalında eğitim alacak

Kurbanlar Büyükşehir'in modern mezbahasında kesiliyor (3)

900 METREKARE SOĞUK HAVA DEPOSU

Mevcut mezbahanın olduğu parselde hemen eski mezbahanın yanına yapılan yeni mezbaha binası, toplam 4 bin 300 metrekare yapı alanına sahip. Yapının içerisinde 600 metrekare hayvan gezinti alanı ve yana şutlamalı sistem yer alıyor. Yapıda 200 büyükbaş için kesimhane yeri bulunuyor. Yeni mezbahada 900 metrekare soğuk hava depoları ve sakatat soğuk hava depoları da yer alıyor.

Kurbanlar Büyükşehir'in modern mezbahasında kesiliyor (2)

Kurbanlar Büyükşehir'in modern mezbahasında kesiliyor (11)

Kurbanlar Büyükşehir'in modern mezbahasında kesiliyor (4)