Ali Balkaya Spor Tesisi’nin yıkımı hakkında açıklamada bulunan İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Birol Sağlam,

 “Haksızlığın karşısında haklıdan yana tarafız. Kurmuş olduğunuz adaletsiz düzen karşısında tarafız” ifadelerini kullandı.

112 ambulans istasyonu yapılmak için yıkımına başlanan Ayazma Mahallesi’ndeki Ali Balkaya Spor Tesisi hakkında İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Birol Sağlam açıklamalarda bulundu. Sağlam yaptığı açıklamada, “İzmit Belediyesi olarak mahalle muhtarlığımızın çağrısına ses vererek desteğimizin sonuna kadar mahalle halkının yanında olacağını ilettik. 

İzmit Belediyesi'nden Barkın için kutlama programı İzmit Belediyesi'nden Barkın için kutlama programı

“BÖLGEDE 3 TANE ALTERNATİF VAR”

Spor tesisimizin bulunduğu sahaya giderek İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet ile beraber kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştuk. Mahalle halkı ve muhtarlığımız spor tesisimiz yıkılmasın diyor. Bölgede 112 ambulans istasyonu yapılması için 3 tane alternatif yer bulunmasına ve önerilmesene rağmen birçok mahallenin ücretsiz faydalandığı spor tesisi için yıkım kararı veriliyor.  Akp’li yönetici ve meclis üyelerinden hala ses yok! 

“YIKIM POLİTİKASI DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet Çocuk Parkı, belediye binamızın önünde bulunan Sabri Yalım Parkı ve şimdi de Ayazma Mahallesi Ali Balkaya Spor Tesisi için halka rağmen yapılan yıkım politikası hız kaybetmeden devam ediyor. İzmit Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Gençlerimizden, kadınlarımızdan, çocuklarımızdan yana tarafız. Mahallede spor yapan vatandaşlarımız için tarafız. Haksızlığın karşısında haklıdan yana tarafız. Kurmuş olduğunuz adaletsiz düzen karşısında tarafız” şeklinde konuştu

Birol Sağlam’dan Ali Balkaya Spor Tesisi tepkisi